Šok prišiel z Lučenca: Extraligový basketbal v centre Novohradu skončil!

Publikované: 30.06.2017 Autor: Basket.sk

Vedenie MBK Lučenec

To, čo sa šepkalo už dlhšiu dobu, sa definitívne potvrdilo vo štvrtok podvečer. Basketbalisti MBK Lučenec sa pred rokom vrátili na palubovky extraligy s veľkým nadšením. Aréna Lučenec takmer každý zápas praskala vo švíkoch a fanúšikovia sa už nevedeli dočkať novej sezóny. No namiesto radosti prišlo obrovské sklamanie.

Vedenie MBK Lučenec už dlhšiu dobu avizovalo, že má problémy poskladať na novú sezónu potrebné financie a tým pádom aj hráčsky káder.

Vo štvrtok sa zišlo úzke vedenie ešte raz, no dôvodom bolo definitívne vyhlásenie klubu o jeho smutnom konci. „MBK Lučenec po vyčerpaní všetkých možností pokračovať v basketbalovej extralige oznamuje s poľutovaním všetkým priaznivcom, že nepodá prihlášku do sezóny 2017/2018,“ povedal pre basket.sk viceprezident klubu Richard Drábik.

Vo vyhlásení MBK Lučenec, ktoré predložili verejnosti prezident Milan Matisko a viceprezident Richard Drábik uvádzajú. „Dôvodov pre neúčasť je niekoľko. Nepodarilo sa nám rozšíriť okruh partnerov klubu, ktorí by vstúpili finančne alebo personálne do štruktúr klubu. Mali sme problém aj so zabezpečením kvalitných slovenských hráčov, keďže požiadavka Slovenskej basketbalovej asociácie je minimálne jeden Slovák na palubovke a šiesti Slováci na lavičke.“

Funkcionári klubu zároveň poďakovali Mestu Lučenec, jeho primátorke Alexandre Pivkovej, poslancom a hlavne viceprimátorovi Pavlovi Baculíkovi, i všetkým podporovateľom. „Pavel Baculík s nami do poslednej chvíle hľadal všetky možnosti pre odvrátenie tohto stavu,“ doplnil Richard Drábik a dodal: „Mrzí nás, že nemôžeme naplniť túžby našich skvelých fanúšikov a nepodarilo sa nadviazať na basketbalovú tradíciu v našom meste.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia