VIDEO Good Angels pokračujú, chýbať nebudú ani na európskej scéne

Publikované: 26.06.2017 Autor: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

Richard Raši a Daniel Jendrichovský, Tlačovka GOOD ANGELS Košice (Foto: Ľubka Ištoňová)

Pokiaľ basketbalových fanúšikov na celom Slovensku počas letných horúčav v predchádzajúcich dňoch osviežovali výkonmi na majstrovstvách Európy naše seniorské reprezentantky, tak podkošoví priaznivci v metropole východu dostali v úvode posledného júnového týždňa ďalší prídel príjemných správ z tábora nášho štrnásťnásobného ženského šampióna Good Angels Košice.

Vedenie „žlto-modrých“ ukončilo dohady týkajúce sa jeho existencie v nasledujúcom súťažnom ročníku a zároveň informovalo, že podobne ako v predošlej sezóne, tak aj v tej novej budú Košičanky bojovať hneď na troch frontoch – extraligovom, „eurocupovom“ (Európsky pohár FIBA) i východoeurópskom (Východoeurópska liga basketbalistiek EEWBL).

Pozitívnosť skutočnosti, že tím Good Angels ostáva aj na európskej mape, výrazne zatieňuje fakt, že nad týmto tradičným športovým klubom (a nielen nad ním) sa aj napriek nespornej snahe všetkých zainteresovaných čoraz viac sťahuje povestná „slučka“, ktorú slovenským športovým (ani zďaleka nielen basketbalovým kolektívom) nasadil na krk Zákon o športe.

Ešte minimálne jeden rok sa efekt spomínanej právnej úpravy neprejaví naplno, ale čas, ktorý delí všetky jej ustanovenia od zdrvujúceho dopadu na naše kluby sa kráti. Možno sa aj vy pýtate: Čo také hrôzostrašné tento zákon vlastne prináša a prečo tí, ktorí po jeho vzniku volali, ho teraz takto kritizujú?

Vysvetliť to v skratke nie je vôbec jednoduché, pretože tých aspektov je hneď niekoľko. Na tlačovej konferencii klubu Good Angels Košice sa ich bezmála štvrťhodinu snažil priblížiť a vysvetliť šéf „žlto-modrých“ Daniel Jendrichovský spolu s košickým primátorom a poslancom Národnej rady SR Richardom Rašim.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia