Z piatich zápasov WNBA len jediné domáce víťazstvo

Publikované: 24.06.2017 Autor: Basket.sk Foto: wnba.com

MIN Lynx vs. WSH Mystics, Maya Moore (23) (Foto: wnba.com)

Jediné včerajšie víťazstvo dosiahli hráčky Minnesota Lynx, ktoré doma porazili Washington Mystics 93:76. Lynx začali zápas bodovou šnúrou 9:0 a v polčase viedli 50:36, premenili 23 z 28 trestných hodov a v doskokoch porazili svoje súperky v pomere 43:31. Washingtonský tréner Mike Thibault neviedol v tomto zápase svoj tím, pretože sa zúčastnil pohrebu svojho otca.

Chicago Sky hrali svoj piatkový zápas v Atlante proti miestnym Dream a rovnako ako naposledy 21. mája tam dokázali zvíťaziť, tentoraz 78:82. V posledných štyroch minútach znížila Atlanta náskok súpera o 10 bodov no hostky premenili nasledujúcich šesť trestných hodov a dotiahli zápas k víťazstvu.

V Madison Square Garden sa proti domácim New York Liberty postavili hráčky Connecticut Sun a dokázali vyhrať 89:94. Niečo vyše minútu pred koncom zápasu domáce Liberty zlikvidovali 21 bodový náskok súpera a vyrovnali na 86:86. Sun sa ale vzchopili a v závere si víťazstvo nenechali ujsť.

San Antonio Stars privítali na svojej palubovke Dallas Wings a opäť nezískali prvé víťazstvo v tejto sezóne, s Wings prehrali 69:81. Skylar Diggins-Smith z tímu Wings premenila sedem z jedenástich pokusov spoza trojkového oblúka a zaznamenala sezónne maximum v počte bodov na zápas. Sedem a pol minúty pred koncom ešte vyhrávali domáce o 4 body, no potom im prestali padať strely a pripísali si už 13. prehru.

Phoenix Mercury navštívili Seattle a domáce hráčky Storm porazili 82:85. Bodovo ich v zápase potiahli s 25 bodmi rekordérka Diana Taurasi a Brittney Griner, tá premenila 9 zo 14 streleckých pokusov a pridala aj deviaty smeč kariéry. Odteraz má Brittney Griner na konte o tri smeče viac ako všetky ostatné hráčky WNBA dokopy.