Kouč Svoboda pred barážou: Už je to len o jednom zápase

Publikované: 19.06.2017 Autor: TASR Foto: TASR

Slovensko - Taliansko, tréner Marian Svoboda (Foto: TASR)

Slovenské basketbalistky zakončili pôsobenie v základnej B-skupine na ME v Česku pondelkovou prehrou s Talianskom. Výsledok 61:68 znamenal, že v baráži o štvrťfinále si zverenky kouča Mariana Svobodu zmerajú sily s Ukrajinou. Duel je na programe v utorok od 18.00 h v Hradci Králové.

Ukrajina obsadila v A-skupine druhé miesto, keď prehrala len s favorizovaným Španielskom. Zdolala domáce Česko i silné Maďarsko. Hra Ukrajiniek je založená na výkone dvojice Alina Jagupovová, Taisija Udodenková. Najmä Jagupovová patrí medzi najlepšie hráčky na šampionáte, keď súperky majú s jej dynamickým herným prejavom a výbornou streľbou veľké problémy. „Už pred dnešným zápasom sme nemali veľa na výber. Bolo to v podstate jedno, čo to bude Maďarsko alebo Ukrajina. Napokon je to Ukrajina. S ňou sme v príprave nehrali. Baráž je o jednom zápase, Ukrajinky ako favorit môžu byť nervózne a to budeme chcieť využiť. Musíme dať do toho maximum a zapnúť na plné obrátky,“ burcoval kouč Svoboda.

Najväčšiu hviezdu Ukrajiniek Jagupovovú sa bude snažiť ubrániť aj Sabina Oroszová. „Ukrajina je veľmi ťažký súper. Aj veľmi špecifický, pretože majú v podstate dve hráčky, ktoré to celé ťahajú. Bude to pre nás veľká výzva. Máme menej ako 24 hodín na prípravu. Pôjdeme do toho s plným srdcom a dáme do toho všetko,“ vravela krídelníčka SR. Jagupovová je výborná v hre jeden proti jednému, často využíva bleskurýchle zrýchlenie na prvom kroku. „Musíme sa dobre vyspať a nejako ju ubrániť. Veľa hráčok na tom doteraz počas turnaja stroskotalo, pretože ubrániť ju je takmer nemožné. Určite pre to urobíme maximum,“ dodala Oroszová.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia