Svoboda si cení Žirkovej ochotu reprezentovať

Publikované: 17.05.2017 Autor: SITA

Zuzana Žirková, Slovensko - Švédsko, Eurobasket 2015

Slovenské basketbalistky uzavreli v Lučenci druhý týždeň prípravy na blížiace sa júnové majstrovstvá Európy v Českej republike (16. – 25. júna). Nový tréner Marian Svoboda má k dispozícií z pôvodnej 15-člennej nominácie 12 hráčok.

„Citeľnosť strát sa ukáže až na šampionáte. Sú veľké, ospravedlneniek bolo dosť, aj zranení po sezóne. Zaplniť to bude ťažké, zvlášť pôjdeme dole výškovo. Uvidíme. Verím, že dievčatá zabojujú; tie miesta, kde máme diery, zaplnia a že družstvo nejakú silu mať bude,“ povedal pre web Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) 56-ročný rodák z Brna.

Citeľná bude predovšetkým absencia Žofie Hruščákovej, ale aj rozohrávačky Zuzany Lázárovej. Na druhej strane sa však v príprave objavila aj skúsená Zuzana Žirková, ktorá už niekoľkokrát ukončila reprezentačnú kariéru, naposledy minulý rok. „Bola v Lučenci na začiatku. Rozprávali sme sa spolu a dohodli sme sa na nejakých termínoch prípravy. Oceňujem, že ešte stále chce reprezentovať a že je to stále v nej. Do tímu prinesie obrovskú skúsenosť a aj ostatné hráčky niekam posunie,“ verí Svoboda.

Dievčatá počas prvých dvoch týždňov zatiaľ len trénovali. „Rozdelil by som to na dve časti. Ten prvý týždeň, keď sme sa stretli, bol taký zoznamovací. Stihli sme tam urobiť pár vecí. Začali sme robiť systémy, ale povedal by som, že to bolo stále len zoznamovacie. V tej druhej časti sme sa venovali skôr opakovaniu a dolaďovaniu niektorých vecí. Stále je to však v ‚surovom‘ stave. Myslím si, že až tie prvé prípravné zápasy s Belgickom ukážu, ako na tom sme a ako dievčatá zvládli všetko, čo sme trénovali. Niektoré veci boli asi aj pre ne nové. Uvidíme, ako sme to zvládli a akým smerom sa budeme uberať ďalej v príprave,“ pokračoval v rozhovore Svoboda.

Prvé prípravné zápasy sa blížia. V stredu budú mať hráčky po piatich tréningových dňoch voľno, ale už vo štvrtok sa opäť stretnú v Lučenci a v piatok odcestujú do Belgicka. V sobotu a v nedeľu si tam zmerajú sily s domácim výberom.

Hráčky, ktoré sa zapojili do prvých dvoch týždňov prípravy na blížiace sa ME v Hradci Králové:

Rozohrávačky: Barbora Bálintová, Zuzana Žirková (obe Good Angels Košice), Nikola Dudášová, Angelika Slamová (obe Piešťanské Čajky)
Krídelníčky: Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Katarína Tetemondová (bez klubovej príslušnosti), Angelika Theiner (BAMP Poprad)
Pivotky: Anna Jurčenková (Good Angels Košice), Rebeka Mikulášiková, Sabína Oroszová (obe Piešťanské Čajky), Marie Růžičková (Umana Reyer Benátky/Tal.), Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín)

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 58:19
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE 57:6
03.07.2020
STL STL