VIDEO Bilič do konca sezóny mimo, Prievidza odvracia mečbal

Publikované: 29.04.2017 Autor: Róbert Buček

Baldovský, Bilič (Foto: Jäzva)

Dnes (v sobotu 29. apríla, pozn. red.) sa môže rozhodnúť o prvom postupujúcom do finále play-off Eurovia SBL. Inter Bratislava vedie s Prievidzou 3:1 na zápasy a v domácom prostredí má k dispozícii prvých z troch finálových mečbalov. V súboji Košíc s Komárna je za stavu 2:2 na programe duel, ktorého mnohí dávajú prívlastok kľúčoví.

(1) KB Košice – (5) MBK Rieker Com Therm Komárno, stav série: 2:2 (sobota 29.4. o 18:00) ŠTATISTIKY
Rozhodujú: Tomašovič, Ženiš a Šarišský

Komárno má za sebou výborný týždeň. V pondelok najskôr dvíhalo nad hlavu pohár za víťazstvo v Alpsko-jadranskom pohári (domáce víťazstvo 97:72 a prehra vonku 67:73) a vo štvrtok s prehľadom na domácej palubovke zdolalo Košice (93:80) a vyrovnalo stav semifinálovej série na 2:2. Manažér KB Košice Ivan Bennighaus priznal, že „keď sa nám nedarí, niektorí sklonia hlavy“. Skúsený funkcionár si uvedomuje dôležitosť nasledujúceho duelu: Piaty zápas bude možno najdôležitejším v sérii. „Kto ho vyhrá, ten získa mečbal a súpera dostane pod psychický tlak.“ V Angels aréne sa z nášho pohľadu prvýkrát poruší pravidlo: môj dom, môj hrad.

Tip: 2

Zdroj: YouTube

(2) BK Inter Bratislava – (3) BC Prievidza, stav série: 3:1 (sobota 29. 4. o 18:00) ŠTATISTIKY
Rozhodujú: Zubák, Brziak a Doušek

Prievidza viedli v 3. semifinále aj o 19 bodov (59:40), napokon prehrala o dva body 77:79 a úradujúcemu majstrovi hrozí, že sobotňajší duel bude pre neho posledný v sezóne. „Prievidza sa určite nevzdá, má dostatok skúsených hráčov. Určite budú chcieť sériu zdramatizovať. Musíme sa skoncentrovať a pripraviť sa najmä mentálne, lebo fyzicky na to máme,“ uviedol pre Basket.sk kľúčový hráč Interu Bratislava Radoslav Rančík. Pivot Prievidze Rastko Dramičanin si uvedomuje, že Inter bude na jeho palubovke ťažké zdolať, ale pokračuje, že športovci sa nikdy nevzdávajú. „Play-off sa hrá na štyri víťazné zápasy, na to netreba zabúdať. Chceme ostať pozitívni a mať hlavy hore,“ dodal Dramičanin.

Tip: 1

Zdroj: YouTube

VIDEO – huste.tv

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.