Kováčik o odvolaní: Som rozčarovaný. SBA detaily nekomentuje

Publikované: 27.04.2017 Autor: Róbert Buček

Maroš Kováčik (Foto: Jozef Perháč)

Šokujúca informácia dnes prišla z prostredia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA). Výkonný výbor SBA odvolal realizačný tím ženskej basketbalovej reprezentácie na čele s Marošom Kováčikom.

„SBA neakceptovalo finančné podmienky trénerov za prácu počas prípravy a majstrovstiev Európy, a preto prišlo k tomuto kroku zo strany VV (výkonného výboru, pozn. red.) SBA,“ vyjadril sa stručne generálny sekretár SBA Ľubomír Ryšavý pre oficiálny web asociácie.

Portál Basket.sk kontaktoval mailom generálneho sekretára, ako aj prezidenta SBA, aby objasnili svoje pre verejnosť prekvapivé rozhodnutie. Žiadne stanovisko nám doteraz neposlali.

Bol to pritom práve Kováčik, ktorý spoločne so svojimi asistentmi Petrom Jankovičom a Martinom Pospíšilom vybojoval so Slovenkami postup na tohtoročné majstrovstvá Európy v Českej republike a začal už aj s prípravou na šampionát.

„Som prekvapený a rozčarovaný,“ reagoval lučenecký rodák pre Basket.sk. „Keď chcete o niečom rokovať, musíte mať partnera na druhej strane. Hoci my sme mali záujem debatovať, rokovania o finančných podmienkach súvisiacich s našou účasťou na európskom šampionáte ani neprebehli, keďže sme nedostali spätnú väzbu z SBA.“

Kováčik tvrdí, že už na konci minulého roka kontaktoval vedenie asociácie ohľadne diskusie, ako ďalej.

Peter Jankovič, Maroš Kováčik (Foto: Marián Ujco)

Aj preto je dnes už bývalý reprezentačný kormidelník pochopiteľne sklamaný, ale z rešpektu k slovenským basketbalistkám nechcel tému svojho odvolania príliš rozpitvávať. Priznal však, že už mal vytypovaný širší káder a s hráčkami od skončenia kvalifikácie minimálne dvakrát rozprával, celkovo komunikoval s viac ako 30 potenciálnymi reprezentantkami.

„Máme viaceré zranené hráčky. O to viac som bol milo potešený, že zdravé dievčatá boli ochotné do toho ísť. Žiadna hráčka, ktorá mohla, neodmietla reprezentovať,“ uviedol Kováčik, ktorý v tejto sezóne priviedol Polkowice k bronzovým medailám v najvyššej poľskej súťaži basketbalistiek.

Kováčikovým nástupcom bude 56-ročný Čech Marian Svoboda (v predošlých piatich sezónach tréner Valosunu Brno), ktorý si zloží vlastný realizačný tím.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia