Palušná po šiestej operácii v kariére, nepredstaví sa na júnových ME

Publikované: 31.03.2017 Autor: SITA

Palušná Regina TOP

Slovenská basketbalistka Regína Palušná s určitosťou nebude reprezentovať Slovensko na júnových majstrovstvách Európy v Česku. Dvadsaťsedemročná pivotka českého tímu BK Handicap Brno je po vážnej operácii a čaká na ňu ďalšia dlhá športová prestávka. V piatok ju prepustili z nemocnice v Dunajskej Strede, kde podstúpila zákrok u Jozefa Almásiho.

„Začiatkom februára som si podvrtla členok, ale keďže koncom toho mesiaca na nás čakal finálový turnaj Českého pohára, rehabilitovala som, ako sa dalo. Na zápasy som nastúpila, ale po nich som nohu cítila a začala som mať zlé tušenie. Po týždni voľna opuch ani bolesť neustupovali. Nakoniec som absolvovala vyšetrenie magnetickou rezonanciou, kde mi zistili štvrtý stupeň poškodenia chrupavky a dieru v kosti členka. Musela som podstúpiť transplantáciu. Otvorili mi členok, vyčistili a vyplnili dieru, artroskopicky mi z kolena odobrali nejakú časť z nezáťažovej časti a vložili do členka. Mám tam teraz dve titánové skrutky. Hojiť by sa mi to malo tri mesiace,“ referovala pre SITA Regína Palušná, ktorá sa zotavuje v Trnave u rodičov.

Basketbalová kariéra talentovanej pivotky je popretkávaná vážnymi zdravotnými problémami. Najčerstvejšia operácia je už jej šiesta počas aktívnej činnosti: dvakrát podstúpila plastiku kolena, dvakrát artroskopiu a raz jej reparovali roztrhnutú achilovku ľavej nohy. Palušná hrala v minulosti v belgickom Namure, francúzskom Nantes, maďarskom Pécsi, španielskej Valencii, Ružomberku, Spišskej Novej Vsi a Viktorii Košice. V Brne mala platný kontrakt na jednu sezónu.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia