Jendrichovský rezignoval ako GM reprezentácie, Kováčik mu veľmi ublížil

Publikované: 29.11.2016 Autor: Róbert Buček

daniel jendrichovsky

Daniel Jendrichovský sa vyjadril k ospravedlneniu, ktoré mu adresoval reprezentačný tréner Maroš Kováčik. Generálny manažér Good Angels tvrdí, že kouč mu svojimi vyjadreniami v minulosti veľmi ublížil, a preto rezignoval na post generálneho manažéra národného tímu. Jeho verejné ospravedlnenie však prijal. Kováčika čaká ešte jedná úloha.

„Gratulujem SBA a aj dievčatám, trénerovi a aj sebe k postupu na ME,“ rozhovoril sa Jendrichovský na utorkovej tlačovej konferencii, kde uviedol na pravú mieru svoje pôsobenie v reprezentácii.

„Od konca februára nie som členom realizačného tímu reprezentácie. Nerobím ‚repre‘ ani kvôli peniazom, ani kvôli sláve, ani funkcii, ale preto, že ten šport milujem. Nikomu nemusím dokazovať, čo som pre ‚repre‘ urobili a vždy budem chcieť byť súčasť tímu, prežívať s ním to dobré aj zlé a prispieť k víťazstvu nielen potleskom v hľadisku.“

Hručšáková - Jendrichovský (Foto: Jozef Perháč)

Jendrichovský dodržal svoju dohodou s prezidentom SBA Pavlom Baginom a členom výkonného výboru SBA Alexandrom Kšiňanom, ktorého si veľmi váži, že pre dobro slovenského basketbalu sa do skončenia kvalifikácie nebude k ničomu vyjadrovať. Pravdou je, že už niekoľko mesiacov nie je súčasťou reprezentačného družstva.

„Keďže tréner si nevedel predstaviť spoluprácu so mnou, z dôvodov, ktoré dodnes neboli vysvetlené, boli moje dni v reprezentácii spočítané. Veľmi mi tým ublížil. De facto teda nie som generálny manažér už deväť mesiacov, a dnes to činím aj de jure.“

„Priznám sa, veľmi ma prekvapili niektoré vyjadrenia, ale uznávam obrovskú snahu to vyriešiť,“ pokračoval Jendrichovský.

Je ťažké a vzácne priznať zlyhanie

Reprezentačný tréner Maroš Kováčik a bývalý lodivod Good Angels, ktorému otvoril cestu do Euroligy práve Jendrichovský, sa po úspešnej kvalifikácii ospravedlnil svojmu exšéfovi:

„Dal som nejaké slovo a slovo robí chlapa… Dodnes nebol správne odkomunikovaný či vysvetlený môj odchod z Good Angels. Teraz, keď je po víťaznom boji, musí tá chvíľa nastať. Nechcel som situáciu riešiť počas kvalifikácie. Prvé ospravedlnenie smeruje k hráčkam Good Angels z toho obdobia, keďže som ich v podstate nechal v rozbehnutom boji. Som veľmi vďačný, že ony pristúpili k tomu tak profesionálne ako pristúpili a dotiahli sezónu do víťazného konca. Moje ospravedlnenie patrí aj celej organizácii Good Angels. Som si vedomý, že na mojej – dovolím si tvrdiť, že zatiaľ veľmi úspešnej kariére – má celá organizácia či pán Jendrichovský zásluhu. Nikdy by som to netvrdil a nebudem tvrdiť, že to tak nie je. Ospravedlnenie určite patrí práve tejto osobe,“ uviedol Kováčik a na adresu Jendrichovského dodal: „Zaslúži si veľký rešpekt za to, čo robí pre slovenský basketbal… Uvedomil som si niektoré veci, ktoré boli vtedy povedané pod emóciami a pod vplyvom mojej frustrácie. Preto ospravedlnenie patrí celej organizácii na čele s pánom Jendrichovským.“

Daniel Jendrichovský, Maroš Kováčik (Foto: Jozef Perháč)

Daniel Jendrichovský prijal ospravedlnenie a Marošovi Kováčikovi odkázal: „Ospravedlnenie prijímam. Je ťažké a vzácne priznať zlyhanie a iba veľkí ľudia sa vedia ospravedlniť. Urobil si prvý, a verím, že najťažší krok k náprave. Čaká ťa ťažká úloha presvedčiť ľudí, ktorým si ublížil, že to myslíš úprimne, a že si opäť tým skromným a pracovitým Marošom.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia