Ďalší zápas v novom ročníku Karpatskej ligy odohrali Michalovčanky.

Publikované: 29.11.2016 Autor: Róbert Andrejov Foto: Jäzva

Ilustračné foto - lopta (Foto: jäzva)

Predstavili sa na palubovke lídra tabuľky MOSiR Bochnia, kde podľa očakávania ťahali za kratší koniec a prehrali vysoko 44:91. Zemplínčanky nastúpili bez trojice opôr Juraškovej, Hamadejovej a Regendovej, takže na lepší výsledok ani nemohli pomýšľať.

Najbližšie v sobotu sa predstavia doma, keď privítajú CBK Košice.

MOSiR Bochnia (PL) – 1. BKD Michalovce 91:44 (46:23)
Štvrtiny: 22:16, 24:7, 25:10, 20:11.
1. BKD: Gazdová 26, Sabovčíková 6, Harmanová 4, Naščáková 4, Majerníková 2, Berdáková 2, Dulinová.

Michalovčanky v tomto dueli totálne zlyhali a absolútne nezvládli ani niektoré základné činnosti. Hrali ustráchane, kopili množstvo chýb a veľmi zle bránili. V určitých momentoch sa zdalo, ako keby s basketbalom iba začínali…

Základná zostava Naščáková, Gazdová, Majerníková, Harmanová a Sabovčíková začala pomerne dobre, ale už v prvej štvrtine sa začala prejavovať nekoncentrovanosť hlavne v tom, že dávali prihrávky súperovi rovno do rúk. Hostky prestriedali, na ihrisko prišli postupne Berdáková aj Dulinová, ale prvá štvrtina skončila 22:16 a druhá 24:7, keď v prvom polčase stratili neuveriteľných 24 lôpt (v celom dueli 46)!

Hráčky 1. BKD zahadzovali jednu šancu za druhou, keď nepochopiteľne nedokázali skórovať ani z najvyloženejších pozícii spod koša, takže skóre narastalo v ich neprospech veľmi výrazne.

Domáce rýchle hráčky sa naopak presadzovali v hre jedna na jednu, obchádzali tieňovo brániace hráčky kedy chceli a ako chceli.

Už vo štvrtom zápase po sebe sa ukazuje, že niektoré hráčky nezvládajú úlohu obrany svojej protihráčky.

Z michalovského družstva strelecky vedela súperovi kontrovať iba Gazdová, tá však ostala v tomto zápase úplne osamotená.

To, ako zle a naivne všetky dievčatá bránili, dokumentuje fakt, že domáce dali zo stredných vzdialeností iba dva koše, nedali ani jednu trojku a všetky svoje ostatné body dali spod koša z rýchleho protiútoku alebo hre jedna na jednu.

Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.