Reprezentácia má na čom stavať, vraví Baburová

Publikované: 26.11.2016 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubka Ištoňová

Slovensko - Portugalsko, Dominika Baburová (Foto: Ľubka Ištoňová)

Slovenské basketbalistky si v kvalifikácii na ME 2017 vybojovali postup na záverečný šampionát, keď v skupine E obsadili druhé miesto za Maďarkami. Zverenky trénera Kováčika získali o bod menej ako maďarské basketbalistky a ako jeden zo šiestich najlepších tímov z druhých miest tabuliek sa zaradili medzi postupujúce celky.

Záverečného dvojzápasu kvalifikácie v Piešťanoch sa zúčastnili aj dve hráčky z kádra úradujúceho slovenského majstra Good Angels Košice – Anna Jurčenková a Dominika Baburová.

Úlohu favorita Slovenky v dueli s Islandom dokázali potvrdiť, hoci súpera, ktorý porazil Maďarky, nemohli podceniť.

„Po psychickej stránke to určite nebol jednoduchý zápas, keďže sme vedeli, že ho musíme zvládnuť. Navyše oni dokázali poraziť vedúci tím skupiny, takže sme to museli brať veľmi vážne, ale dôležitý bol začiatok, ktorý sme zvládli a o to sa nám hralo potom ľahšie,“ povedala Dominika Baburová.

Zápasy mali slušnú úroveň

Proti Maďarsku sa karta obrátila a slovenské basketbalistky neboli pod tlakom ako v predošlom stretnutí, no napriek tomu chceli na domácej palubovke silného súpera prekvapiť.

„Myslím si, že ony od začiatku hrali agresívnejšie ako my. Neviem čím to bolo, ale dávali ľahké koše a my sme sa naopak na každý jeden bod veľmi nadreli. V druhom polčase sme sa už chytili, ale nedokázali sme zmazať ich veľký náskok,“ skonštatovala Baburová, ktorá pochválila aj bývalú hráčku Good Angels Tijanu Krivačevičovú.

„Hrala dobre, potiahla ich, ale celé ich družstvo na tom bolo veľmi dobre. Predčili nás v rýchlosti, agresivite a preto sa tešili z výhry.“

V kvalifikácii zdolali Slovenky Island a Portugalsko doma i vonku, maďarské basketbalistky boli v oboch prípadoch nad ich sily.

„Myslím si, že sme v kvalifikácii odohrali veľa dobrých zápasov, v podstate až na ten posledný s Maďarskom boli všetky vydarené. Každý jeden zápas mal slušnú úroveň a rozhodne si myslím, že máme na čom stavať a od čoho sa odraziť v príprave na európsky šampionát,“ uviedla Baburová.

O ambíciách na ME 2017 bude možné hovoriť, až keď sa vykryštalizuje káder, ktorý na šampionát pocestuje.

„Záležať bude aj od súperov, ale uvidíme, čo ukáže príprava. Myslím si, že keď nám vyjdú prípravné zápasy a bude sa nám dariť, tak by sme mohli zopakovať niečo podobné, ako sme predviedli minulý rok v Maďarsku.“ Na ME 2015 skončili Slovenky na 9. mieste.

Baburová dostala v kvalifikácii priestor ukázať sa a svojimi výkonmi rozhodne nesklamala.

„Ja som rada, že som ten priestor dostala a snažila som sa ho čo najlepšie využiť. Teraz sa už plne sústredím na klub, kde nás čakajú kľúčové zápasy vo FIBA Cupe, kde sa rozhodne, či postúpime zo skupiny.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia