Kompromis? Jendrichovský zostáva generálny manažér, ale nebude pri M. Kováčikovi

Publikované: 17.11.2016 Autor: Róbert Buček

Pavel Bagin (Foto: TASR)

Prezident SBA Pavel Bagin pripustil, že napätie medzi reprezentačným trénerom basketbalistiek Marošom Kováčikom a generálnym manažérom „repre“ Danielom Jendrichovským trvá ďalej, ale obaja nateraz zotrvávajú vo svojich pozíciách. Aj kvôli tomuto konfliktu pribudla do realizačného tímu Lucia Lásková, ktorá bude vykonávať funkciu manažérky družstva.

„Treba objektívne povedať, že existuje určité napätie medzi hlavným trénerom a generálnym manažérom, ale obidvaja sa dokázali povzniesť nad určitý osobný konflikt, ktorý vznikol v Good Angels a nebol úplne zažehnaný,“ povedal Bagin a doplnil, že vedenie asociácie absolvovalo niekoľko stretnutí s oboma aktérmi; bilaterálnych aj spoločných.

Bagin síce na otázku Basket.sk, či v praxi privolanie Láskovej do RT znamená, že ona bude sedieť na lavičke národného tímu práve namiesto Jendrichovského, najskôr odvetil: „To, či bude, alebo nebude sedieť na lavičke, to nechajte na rozhodnutí realizačného tímu,“ ale neskôr nepriamo potvrdil. „V záujme toho, aby napätie, ktoré ešte tam nejaké je medzi týmito dvomi ľuďmi, neeskalovalo, tak na lavičke bude tá osoba, ktorú si určí šéf realizačného tímu, čo je pán Kováčik a predpokladám, že to bude Lucia Lásková.“

Prvý muž slovenského basketbalu tiež poznamenal, že v úvahe nikdy nebol variant, aby sa Jendrichovský stiahol z pozície GM ženskej reprezentácie.

Kováčik: Našli sme spoločnú reč

Reprezentačný tréner Maroš Kováčik si myslí, že za pomoci predstaviteľov SBA sa podarilo nájsť spoločnú reč. „Myslím si, že každý zo svojej pozície si bude robiť svoj profesionálny džob najlepšie, ako vie. Verím – pretože sme našli nejakú spoločnú reč –, že to neovplyvní chémiu tímu. O to nám vlastne aj išlo: aby kvôli nejakému osobnému problému netrpel slovenský basketbal.“

maros kovacik (Foto: Ľubka Ištoňová)

Niekdajší kouč Good Angels hovorí, že on aj Jendrichovský musia potlačiť vlastné egá. „Všetci sme pochopili, resp. najmä ľudia, ktorí do toho pozerajú troška inými očami ako my dvaja, že kombinácia Dana Jendrichovského a momentálne mňa je najvhodnejšia, ktorá môže byť pre slovenský basketbal."

Jendrichovský: Zatiaľ nekomentujem

Daniel Jendrichovský v tejto chvíli nechcel komentovať svoj vzťah s trénerom Kováčikom. „Pretože mi záleží na slovenskej reprezentácii, tak sa k tomu do skončenia kvalifikácie vyjadrovať nebudem,“ uviedol Jendrichovský.

daniel jendrichovsky

Slovenky sú to blízko postupu na majstrovstvá Európy. V kvalifikácii im treba odohrať ešte dva zápasy: v sobotu proti Islandu a v stredu proti Maďarsku, pričom obe stretnutia sa uskutočnia v Piešťanoch.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia