Američania predčili Španielov, vo finále ich vyzvú Srbi

Publikované: 20.08.2016 Autor: TASR

Olympijské Hry Rio de Janeiro 2016

Americkí basketbalisti postúpili do tretieho olympijského finále za sebou. Ich súpermi v boji o zlato budú Srbi, ktorí v semifinále OH 2016 v Rio de Janeiro zdolali nevýraznú Austráliu 87:61.

Topfavorit z USA nastúpil v repríze dvoch posledných olympiád proti Španielsku a rovnako ako v Pekingu 2008 a Londýne 2012 sa tešil z výhry, tentoraz 82:76. Klay Thompson zaznamenal 22 bodov, Kevin Durant pridal 14 a Kyrie Irving 13. Španielov v zápase potiahol Pau Gasol s 23 bodmi.

Srbi rozhodli o triumfe nad Austráliou už v prvom polčase, keď kvalitnou defenzívou dovolili súperovi za 20 minút streliť len 14 bodov. Po zmene strán sa duel zmenil na exhibíciu Balkáncov, ktorí si po výsledku 87:61 vybojovali účasť v prestížnom finálovom súboji proti USA.

basketbal – muži

semifinále:

Austrália – Srbsko 61:87 (14:35)

Španielsko – USA 76:82 (39:45)

TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

6 Seattle Storm 14/13 51,85%
7 Minnesota Lynx 13/13 50,00%