Parker ukončil po prehre so Španielskom reprezentačnú kariéru

Publikované: 18.08.2016 Autor: TASR

Tony Parker (Foto: fibaeurope)

Francúzsky basketbalista Tony Parker oznámil po štvrťfinálovej prehre 67:92 so Španielskom na OH v Riu de Janeiro ukončenie reprezentačnej kariéry. Informovala o tom agentúra AP.

„Som pyšný na to, že som hral za národný tím. Zbožňujem hrať v takejto konkurencii. Milujem túto atmosféru, ktorá je od NBA veľmi odlišná. Keď som vyrastal, tak bolo mojim snom vyhrať titul v NBA. To bol hlavný cieľ. Počas dospievania som sa však zaľúbil do reprezentácie. Vo veku 18 rokov som získal s juniormi zlato. Mojim ďalším cieľom bol prvý titul majstra Európy pre Francúzsko, to sa nám podarilo v roku 2013. Celkovo to boli skvelé skúsenosti. Užil som si tie roky. Uplynulých šestnásť rokov bolo vynikajúcich. Neľutujem ani sekundu,“ vyjadril sa pri svojej rozlúčke 34-ročný hráč zámorského klubu NBA San Antonio Spurs.

Ani 14 bodov francúzskeho rozohrávača napokon nestačilo na rozbehnutých Španielov, s ktorými „Les Bleus“ prehrali vo štvrťfinále olympijského turnaja jednoznačným spôsobom.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia