Američania vyhrali 50. zápas za sebou, spasil ich Thompson

Publikované: 15.08.2016 Autor: TASR

Klay Thompson, Tím USA

Americkí basketbalisti odolali záverečnému tlaku Francúzov a po triumfe 100:97 si zabezpečili prvenstvo v A-skupine, ako aj postup do štvrťfinále olympijského turnaja. Zároveň natiahli svoju víťaznú sériu pod piatimi kruhmi na 50 zápasov za sebou.

Opäť to nebol presvedčivý a dominantný triumf od topfavorita, Európania kládli veľký odpor a držali sa na dostrel do poslednej minúty. Obhajca titulu sa v útoku mohol spoľahnúť najmä na Klaya Thompsona. Strelec z Golden State zabudol na doterajšie nevýrazné výkony v Riu a s 30 bodmi (z toho sedem trojok) bol lídrom USA. „Predchádzajúce tri súboje sme vyhrali s minimálnym rozdielom. Samozrejme, na to nie sme zvyknutí. Ale víťazstvo je víťazstvo. Stále sa snažíme zlepšiť našu hru, nechceme nič podceniť,“ povedal po zápase krídelník Kevin Durant, autor 17 bodov. Američanov čaká v stredajšom štvrťfinále štvrtý tím z B-skupiny, ktorým bude zrejme Španielsko alebo Chorvátsko. „Už sme zistili, že toto nie je turnaj, na ktorom budeme len-tak dominovať. Ostatné mužstvá majú veľa talentu a ukazujú to. Musíme nájsť spôsob, ako hrať naplno celých 40 minút, nielen v určitých úsekoch hry,“ vravel Durantov spoluhráč Paul George.

Francúzom chýbal ich hviezdny rozohrávač Tony Parker, napriek tomu hrali so súperom vyrovnanú partiu. „Vedeli sme, že nesmieme spanikáriť. Sme spolu už dlhé roky, na palubovke sa poznáme a dôverujeme si. Od výhry sme neboli ďaleko,“ hodnotil krídelník bronzového tímu z ME 2015 Nicolas Batum. Francúzi skončili v A-skupine na treťom mieste a o postup do semifinále zabojujú proti Argentíne alebo Litve.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia