Prezident Macri vyzval na upokojenie argentínsko-brazílskej rivality

Publikované: 15.08.2016 Autor: TASR

Mauricio Macri, prezident Argentíny

Argentínsky prezident Mauricio Macri vyzval na upokojenie argentínsko-brazílskej rivality počas OH 2016 v Rio de Janeiro. Macri uviedol, že rivalita vo futbale, ktorá existuje už desaťročia, by nemala zasahovať do športového diania na olympiáde.

Ako ukázali televízne zábery, brazílski fanúšikovia hlasno a nefér spôsobom povzbudzujú akéhokoľvek súpera Argentíny. Na druhej strane, Argentínčania častujú reprezentantov usporiadateľskej krajiny hanlivými pokrikmi a urážkami. Macri je bývalým prezidentom jedného z najpopulárnejších futbalových klubov v krajine Boca Juniors a s problémami, ktoré môže spôsobiť prehnaná športová rivalita, má bohaté skúsenosti. „Nenechajme si pokaziť olympiádu zbytočnými hádkami a osočovaním. Slová sa môžu premeniť v skutky a nemusí to dopadnúť dobre. Venujme sa férovému povzbudzovaniu,“ vyzval Macri.

Hlavu štátu doplnil kapitán argentínskych basketbalistov Luis Scola: „Nechcem aby Brazília prehrávala. Chcem, aby prehrala len vtedy, keď nastúpi proti Argentíne. Sme susedia a priatelia,“ uviedol Scola.

Výzva prezidenta Macriho padla na úrodnú pôdu. Po sobotňajšom dramatickom zápase v basketbale mužov, ktorý Argentína zdolala Brazíliu po dvojnásobnom predĺžení, viacerí domáci fanúšikovia gratulovali priaznivcom súpera a robili si spoločné fotografie.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia