Historický prehľad výročných ocenení (e)Basket.sk

Publikované: 26.07.2016 Autor: Róbert Buček

Hviezdy Basket.sk

Prinášame vám kompletný prehľad výročných ocenení (e)Basket.sk od roku 2004 do roku 2016. Pripomíname, že pred vznikom vtedajšieho eBasket.sk vydávala súčasná redakcia výsledky na stránke eurobasket.com.

Sezóna 2015/2016
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Igor Marič (BC Prievidza)
Rozohrávač roka: Jaytornah Wisseh (BC Prievidza)
Krídelník roka: Igor Marič (BC Prievidza)
Pivot roka: Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)
Tréner roka: Miljan Čurovič (BC Prievidza)
Slovenský hráč roka: Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: P.J. Alawoya (MBK Rieker Com Therm Komárno)
Mladý hráč roka (1995 a mladší): David Abrhám (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
Striedajúci hráč roka: Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therm Komárno)
Najväčší nárast výkonnosti: Milan Žiak (BK Levickí Patrioti)

Prvý tím All-Stars: Jaytornah Wisseh (BC Prievidza), Milan Žiak (BK Levickí Patrioti), Igor Marič (BC Prievidza), Svetozar Stamenkovič (BC Prievidza), Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)

Druhý tím All-Stars: T.J. Bannister (MBK Rieker Com Therm Komárno), Isiah Umipig (MBK Rieker Com Therm Komárno / Iskra Svit), Bernard Thompson (MBK Rieker Com Therm Komárno), Marko Batina (BC Prievidza), P.J. Alawoya (MBK Rieker Com Therm Komárno)

Slovenský tím All-Stars: Milan Žiak (BK Levickí Patrioti), Stanislav Baldovský (KB Košice), Richard Körner (BC Prievidza), Michal Baťka (KB Košice), Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)

EXTRALIGA ŽIEN
Hráčka roka: Teja Oblaková (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Barbora Bálintová (Good Angels Košice)
Krídelníčka roka: Monica Engelmanová (Piešťanské Čajky)
Pivotka roka: Anna Jurčenková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Martin Pospíšil (Piešťanské Čajky)
Slovenská hráčka roka: Anna Jurčenková (Good Angels Košice)
Defenzívna hráčka roka: Anna Jurčenková (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1995 a mladší): Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky)
Striedajúca hráčka roka: Sabína Oroszová (Piešťanské Čajky)
Najväčší nárast výkonnosti: Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky)

Prvý tím All-Stars: Barbora Bálintová (Good Angels Košice), Teja Oblaková (Good Angels Košice), Monica Engelmanová (Piešťanské Čajky), Crystal Langhorneová (Good Angels Košice), Anna Jurčenková (Good Angels Košice)

Druhý tím All-Stars: Zuzana Lazárová (MBK Ružomberok), Zuzana Žirková (Good Angels Košice) Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Žofia Hruščáková (Good Angels Košice), Sabína Oroszová (Piešťanské Čajky)

Slovenský tím All-Stars: Barbora Bálintová (Good Angels Košice), Zuzana Lazárová (MBK Ružomberok), Zuzana Žirková (Good Angels Košice), Žofia Hruščáková (Good Angels Košice), Anna Jurčenková (Good Angels Košice)

NAJLEPŠÍ HRÁČI A TRÉNERI SR 2015/16 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)
Hráčka roka: Anna Jurčenková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Natália Hejková (USK Praha)
Mládežnícky tréner roka: Marek Bulík (MBA Prievidza / Slovensko U16)
Rozhodca roka: Zdenko Zubák (Košice)

Sezóna 2014/2015
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therom Komárno)
Rozohrávač roka: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therom Komárno)
Krídelník roka: Saša Jankovič (MBK Rieker Com Therom Komárno)
Pivot roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Tréner roka: Miljan Čurovič (MBK Rieker Com Therom Komárno)
Slovenský hráč roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therom Komárno)
Mladý hráč roka (1994 a mladší): Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
Striedajúci hráč roka: Marek Jašš (BC Prievidza)
Najväčší nárast výkonnosti: Goran Bulatovič (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

Prvý tím All-Stars: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therom Komárno), Luka Igrutinovič (BK Levickí Patrioti / MBK Rieker Com Therom Komárno), Igor Marič (BC Prievidza), Saša Jankovič (MBK Rieker Com Therom Komárno), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)

Druhý tím All-Stars: Goran Bulatovič (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Marko Batina (BC Prievidza), Luka Drezga (MBK Handlová), Lakeem Jackson (Iskra Svit), Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)

Slovenský tím All-Stars: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica), Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therom Komárno), Marek Jašš (BC Prievidza), Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)

EXTRALIGA ŽIEN
Hráčka roka: Crystal Langhornová (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Zuzana Lázárová (MBK Ružomberok)
Krídelníčka roka: Tamara Tathamová (Piešťanské Čajky)
Pivotka roka: Crystal Langhornová (Good Angels Košice)
Tréner roka: Maroš Kováčik (Good Angels Košice)
Slovenská hráčka roka: Zuzana Žirková (Good Angels Košice)
Defenzívna hráčka roka: Martina Kiššová (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1994 a mladší): Žofia Hruščáková (Good Angles Košice)
Striedajúca hráčka roka: Teja Oblaková (Good Angels Košice)
Najväčší nárast výkonnosti: Veronika Remenárová (MBK Ružomberok)

Prvý tím All-Stars: Zuzana Lázárová (MBK Ružomberok), Zuzana Žirková (Good Angels Košice), Tamara Tathamová (Piešťanské Čajky), Žofia Hruščáková (Good Angels Košice), Crystal Langhornová (Good Angels Košice)

Druhý tím All-Stars: Barbora Bálintová (Good Angels Košice), Dominika Baburová (MBK Ružomberok), Martina Kiššová (Good Angels Košice), Teja Oblaková (Good Angels Košice), Regína Palušná (Rücon Spišská Nová Ves)

Slovenský tím All-Stars: Zuzana Lázárová (MBK Ružomberok), Zuzana Žirková (Good Angels Košice), Barbora Bálintová (Good Angels Košice), Lucia Krč-Turbová (Good Angels Košice), Žofia Hruščáková (Good Angels Košice)

NAJLEPŠÍ HRÁČI A TRÉNERI SR 2014/15 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Anton Gavel (Bayern Mníchov)
Hráčka roka: Zuzana Žirková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Natália Hejková (USK Praha)
Mládežnícky tréner roka: Richard Kucsa (SR juniorky U18)
Rozhodca roka: Zdenko Tomašovič (Banská Bystrica)

Sezóna 2013/2014
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Wesley Channels (Iskra Svit)
Rozohrávač roka: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Krídelník roka: Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava)
Pivot roka: Tyronne McNeal (Iskra Svit)
Tréner roka: Krunoslav Krajnovič (BC Prievidza)
Slovenský hráč roka: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Defenzívny hráč roka: Marek Jašš (BC Prievidza)
Mladý hráč roka (1993 a mladší): Peter Vojtek (MBK Handlová)
Striedajúci hráč roka: Mikkel Plannthin (BC Prievidza)
Najväčší nárast výkonnosti: Maurizio Galata (BK Levickí Patrioti)

Prvý tím All-Stars: Tyronne McNeal (Iskra Svit), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava), Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica), Wesley Channels (Iskra Svit)

Druhý tím All-Stars: Salih Nuhanovič (Edymax SPU Nitra), Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava), Marko Batina (BC Prievidza), Tomáš Mrviš (MBK Handlová), Corey Jefferson (BC Prievidza)

Slovenský tím All-Stars: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica), Marek Jašš (BC Prievidza), Tomáš Mrviš (MBK Handlová), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava).

EXTRALIGA ŽIEN
Hráčka roka: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice)
Krídelníčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Pivotka roka: Stefanie Murphyová (MBK Ružomberok)
Tréner roka: Martin Pospíšil (Piešťanské Čajky)
Slovenská hráčka roka: Timea Sujová (ŠBK Šamorín)
Defenzívna hráčka roka: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1991 a mladšia): Žofia Hruščáková (Good Angels Košice)
Striedajúca hráčka roka: Zuzana Brezániová (MBK Ružomberok)
Najväčší nárast výkonnosti: Veronika Remenárová (MBK Ružomberok)

Prvý tím All-Stars: Stefanie Murphyová (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Tamara Tathamová (Piešťanské Čajky), Miljana Bojovičová (Good Angels Košice), Timea Sujová (ŠBK Šamorín)

Druhý tím All-Stars: Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín), Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky), Dominika Baburová (MBK Ružomberok), Samantha Whitcombová (Rücon Spišská Nová Ves), Brianne O' Rourkeová (Rücon Spišská Nová Ves)

Slovenský tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Dominika Baburová (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Žofia Hruščáková (Good Angels Košice), Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín)

NAJLEPŠÍ HRÁČI A TRÉNERI SR 2013/14 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Hráčka roka: Anna Jurčenková (IMOS Brno)
Tréner roka: Maroš Kováčik (Slovensko ženy, Good Angels Košice)
Mládežnícky tréner roka: Maroš Helmecy (MBK Karlovka Bratislava)

Sezóna 2012/2013
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Rozohrávač roka: Maurice Acker (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Krídelník roka: Alando Tucker (BK Inter Incheba Bratislava)
Pivot roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Tréner roka: František Rón (MBK Rieker Komárno)
Slovenský hráč roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (MBK Rieker Komárno)
Mladý hráč roka (1992 a mladší): Róbert Šturcel (BC Prievidza)
Striedajúci hráč roka: Tomáš Mrviš (Astrum Levice)
Najväčší nárast výkonnosti: Ondrej Haviar (MBK Handlová)

Prvý tím All-Stars: Maurice Acker (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Christopher Lowe (MBK Rieker Komárno), Alando Tucker (BK Inter Incheba Bratislava), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Kevin Thompson (MBK Rieker Komárno)

Druhý tím All-Stars: Nenad Miloševič (BK Inter Inecheba Bratislava), Richard Grznár (Astrum Levice), Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava), Branislav Tomek (BK Edymax SPU Nitra), Salih Nuhanovič (Astrum Levice)

Slovenský tím All-Stars: Ondrej Haviar (MBK Handlová), Martin Bílik (MBK Rieker Komárno), Vladimír Hovaňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Branislav Tomek (BK Edymax SPU Nitra)

EXTRALIGA ŽIEN
Hráčka roka: Alexandria Quigleyová (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice)
Krídelníčka roka: Alexandria Quigleyová (Good Angels Košice)
Pivotka roka: Tijana Krivačevičová (Good Angels Košice)
Tréner roka: Maroš Kováčik (Good Angels Košice)
Slovenská hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Defenzívna hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1991 a mladšia): Žofia Hruščáková (Good Angels Košice)
Striedajúca hráčka roka: Dominika Baburová (MBK Ružomberok)
Najväčší nárast výkonnosti: Dominika Baburová (MBK Ružomberok)

Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Alexandria Quigleyová (Good Angles Košice), Plenette Piersonová (Good Angels Košice), Tijana Krivačevičová (Good Angle Košice)

Druhý tím All-Stars: Ivana Jalčová (ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Nadia Parkerová (MBK Ružomberok), Regína Palušná (ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves)

Slovenský tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky), Regína Palušná (ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves)

NAJLEPŠÍ HRÁČI A TRÉNERI SR 2012/13 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Štefan Svitek (MBK Ružomberok)
Mládežnícky tréner roka: Marek Bulík (BC Prievidza mládež, Slovensko U16, U14)

Sezóna 2011/2012
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Sullivan Phillips (BC Prievidza)
Rozohrávač roka: Johnathon Jones (MBK Rieker Komárno)
Krídelník roka: David Godbold (BC Prievidza)
Pivot roka: Louis Johnson (MBK Rieker Komárno)
Tréner roka: Johan Roijakkers (BC Prievidza)
Slovenský hráč roka: Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Defenzívny hráč roka: Ater Majok (BK Bemaco SPU Nitra)
Mladý hráč roka (1991 a mladší): Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Striedajúci hráč roka: Róbert Nuber (BK Bemaco SPU Nitra)
Najväčší nárast výkonnosti: Milan Žiak (BK Bemaco SPU Nitra)

Prvý tím All-Stars: Anthony Jones (MBK Handlová), Sullivan Phillips (BC Prievidza), David Godbold (BC Prievidza), Ater Majok (BK Bemaco SPU Nitra), Ondrej Šoška (BK Váhostav-SK Žilina)

Druhý tím All-Stars: Jonathan Jones (MBK Rieker Komárno), Denis Clemente (BK Bemaco SPU Nitra), Juraj Lošonský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Louis Johnson (MBK Rieker Komárno)

Slovenský tím All-Stars: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica), Róbert Nuber (BK Bemaco SPU Nitra), Juraj Lošonský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Ondrej Šoška (BK Váhostav-SK Žilina)

EXTRALIGA ŽIEN
Hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Miljana Bojovič (Good Angels Košice)
Krídelníčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Pivotka roka: Erin Lawless (Good Angels Košice)
Tréner roka: Štefan Svitek (Good Angels Košice)
Slovenská hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Defenzívna hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1991 a mladšia): Barbora Bálintová (Dannax Sport Košice)
Striedajúca hráčka roka: Anna Jurčenková (Good Angels Košice)
Najväčší nárast výkonnosti: Barbora Bálintová (Dannax Sport Košice)

Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovič (Good Angels Košice), Carmen Guzman (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Erin Lawless (Good Angels Košice), Natalia Vieru (Good Angels Košice)

Druhý tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Danielle McCray (Good Angels Košice), Helen Sverrisdottir (Good Angels Košice), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Ann Andersson (MBK Ružomberok)

Slovenský tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Barbora Bálintová (Dannax Sport Košice), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Anna Jurčenková (Good Angels Košice)

NAJLEPŠÍ HRÁČI A TRÉNERI SR 2011/12 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Štefan Svitek (Good Angels Košice)
Mládežnícky tréner roka: Maroš Kováčik (Dannax Sport Košice)

NAJLEPŠÍ STREETBALLISTI SR 2011
Muži: 1. Jaroslav Ciho (Letný Vánok), 2. Tomáš Vavro (Čistiaci prostriedok), 3. Peter Tilandy (Stará škola)
Ženy: 1. Tamara Kurilová (Lazaret), 2. Zuzana Smuteková (Svätá trojka), 3. Alexandra Pribulová (WOW!)
Juniori: 1. Jozef Treml (Tak určitee), 2. Marek Homola (Tak určitee), 3. Daniel Homola (Tak určitee)

Sezóna 2010/2011
EXTRALIGA MUŽI
OneClick hráč roka: Justin Carter (Váhostav-SK Žilina)
Planet Sport rozohrávač roka: Mike English (Astrum Levice)
Street Sport Line krídelník roka: Justin Carter (Váhostav-SK Žilina)
Koratex pivot roka: Esian Henderson (Astrum Levice)
Basketland tréner roka: František Rón (Astrum Levice)
Spalding slovenský hráč roka: Branislav Tomek (BK SPU Nitra)
Koratex defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (MBK Baník Handlová)
Basketland mladý hráč roka (1990 a mladší): Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Spalding striedajúci hráč roka: Jozef Vojtek (Astrum Levice)
Spalding najväčší nárast výkonnosti (MIP): Lukáš Hoferica (Váhostav-SK Žilina)

Prvý tím All-Stars: Ronald Moore (BK SPU Nitra), Adam McCoy (BK Váhostav-SK Žilina), Justin Carter (BK Váhostav-SK Žilina), Branislav Tomek (BK SPU Nitra), Nenad Delić (MBK Baník Handlová)

Druhý tím All-Stars: Mike English (Astrum Levice), Denis Toroman (Astrum Levice), Pavel Bosák (BK SPU Nitra), Esian Henderson (Astrum Levice), Jaraun Burrows (MBK Rieker Komárno)

Slovenský tím All-Stars: Róbert Nuber (MBK Baník Handlová), Vladimír Hovaňák (ŠKP Banská Bystrica), Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (BK SPU Nitra)

NAJLEPŠÍ HRÁČI A TRÉNERI SR 2010/11 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Spalding hráč roka SR: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Spalding hráčka roka SR: Zuzana Žirková (UMMC Jekaterinburg)
Basketland tréner roka: Natália Hejková (Ros Caseres Valencia)
Basketland mládežnícky tréner roka: Martin Pospíšil (Slovensko juniorky)

NAJLEPŠÍ STREETBALLISTI SLOVENSKA 2010
Spalding Streetballista roka: 1. Branislav Koczkáš, 2. Tomáš Vavro, 3. Jaroslav Ciho
Planet Sport Streetbaliska roka: 1. Alexandra Pribulová, 2. Tamara Kurilová, 3. Iveta Cihová
Street Sport Line Streetballista roka junior: 1. Michal Valach, 2. Róbert Jány, 3. Juraj Jánošík

Sezóna 2009/2010
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Josip Glavinič (MBK Baník Handlová)
Rozohrávač roka: Josip Glavinič (MBK Baník Handlová)
Krídelník roka: Ivan Barišič (MBK Baník Handlová)
Pivot roka: Yemi Nicholson (AB Cosmetics Pezinok)
Tréner roka: František Rón (AB Cosmetics Pezinok)
Slovenský hráč roka: Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (AB Cosmetics Pezinok)
Mladý hráč roka (1989 a mladší): Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Najlepší striedajúci hráč roka: Daniel Novák (BK SPU Nitra)
Najväčší nárast výkonnosti (MIP): Marko Ravasz (Inter Bratislava)

Prvý tím All-Stars: Josip Glavinič (MBK Baník Handlová), Nenad Miloševič (AB Cosmetics Pezinok), Ivan Barišič (MBK Baník Handlová), Pawel Mróz (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Yemi Nicholson (AB Cosmetics Pezinok)

Druhý tím All-Stars: Edward Scott (BK SPU Nitra), David Jackson (AB Cosmetics Pezinok), Branislav Laco (BK Svit), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (BK SPU Nitra)

Slovenský tím All-Stars: Róbert Nuber (MBK Baník Handlová), Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Laco (BK Svit), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (BK Nitra)

NAJLEPŠÍ STREETBALLISTI SLOVENSKA 2009
Streetballista roka: 1. Richard Hanáček, 2. Jaroslav Ciho, 3. Rastislav Mrázik
Streetbaliska roka: 1. Alexandra Pribulová, 2. Nina Makková, 3. Tamara Kurilová

Sezóna 2008/2009
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Rozohrávač roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Krídelník roka: Igor Majoroš (MBK Rieker Komárno)
Pivot roka: Dametri Hill (AX SPU Nitra)
Tréner roka: Ľubomír Urban (AX SPU Nitra)
Zahraničný hráč roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Slovenský hráč roka: Vincent Polakovič (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (AB Cosmetics Pezinok)
Nováčik roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Mladý hráč roka (1988 a mladší): Miroslav Žilík (BK Dolný Kubín)
Najlepší striedajúci hráč roka: Stanislav Votroubek (AX SPU Nitra)
Najväčší nárast výkonnosti (MIP): Michal Baťka (Slávia TU Košice)

Prvý tím All-Stars: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra), Lorenzo Williams (AB Cosmetics Pezinok), Igor Majoroš (MBK Rieker Komárno), Vincent Polakovič (Inter Bratislava), Dametri Hill (AX SPU Nitra)

Druhý tím All-Stars: Gregory Immink (HBK Prievidza), Pavel Bosák (HBK Prievidza), Andrej Lukjanec (AB Cosmetics Pezinok), Peter Mičuda (AB Cosmetics Pezinok), Gabriel Szalay (HBK Prievidza)

Domáci tím All-Stars: Róbert Nuber (BK 04 AC LB Spišká Nová Ves), Andrej Červenka (AX SPU Nitra), Igor Majoroš (MBK Rieker Komárno), Vincent Polakovič (Inter Bratislava), Gabriel Szalay (HBK Prievidza)

Sezóna 2007/2008
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Daniel Novák (Inter Bratislava)
Rozohrávač roka: Nenad Miloševič (Handlová)
Krídelník roka: Daniel Novák (Inter Bratislava)
Pivot roka: Dametri Hill (Nitra)
Nováčik roka: Marek Kozlík (Pezinok)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Branislav Brliť (Pezinok)
Zahraničný hráč roka: Dametri Hill (Nitra)
Slovenský hráč roka: Daniel Novák (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Tréner roka: Dušan Kasum (Handlová)

Prvý tím All-Stars: Nenad Miloševič (Handlová), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Daniel Novák (Inter Bratislava), Dametri Hill (Nitra), Dražen Klarič (Svit)

Druhý tím All-Stars: Lorenzo Williams (Pezinok), Hrvoje Puljko (Prievidza), Andrej Lukjanec (Pezinok), Igor Majoroš (Komárno), Glen Whisby (Pezinok)

Slovenský tím All-Stars: Martin Míčka (Inter Bratislava), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Daniel Novák (Inter Bratislava), Igor Majoroš (Komárno), Peter Mičuda (Pezinok)

Sezóna 2006/2007
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Velibor Radovič (Slávia TU Košice)
Rozohrávač roka: Velibor Radovič (Slávia TU Košice)
Krídelník roka: Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Pivot roka: Dametri Hill (Casta SPU Nitra)
Nováčik roka: Michal Baťka (Slávia TU Košice)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Peter Novák (BK Dolný Kubín)
Zahraničný hráč roka: Velibor Radovič (Slávia TU Košice)
Domáci hráč roka: Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Dražen Klarič (Chemosvit Svit)
Tréner roka: Milan Černický (04 AC LB Spišská Nová Ves)

Prvý tím All-Stars: Róbert Nuber (TU Košice), Velibor Radovič (TU Košice), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Richard Leško (TU Košice), Dametri Hill (Casta SPU Nitra)

Druhý tím All-Stars: Dragan Ristanovič (Inter Bratislava), Hrvoje Gašparac (MBK Handlová), Antonio Bičvič (Lučenec), Milan Golian (Inter Bratislava), Dražen Klarič (Chemosvit Svit)

Slovenský tím All-Stars: Róbert Nuber (TU Košice), Martin Míčka (Chemosvit Svit), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Richard Leško (TU Košice), Milan Golian (Inter Bratislava)

Zahraničný tím All-Stars: Dragan Ristanovič (Inter Bratislava), Hrvoje Gašparac (MBK Handlová), Velibor Radovič (TU Košice), Antonio Bičvič (Lučenec), Dametri Hill (Nitra)

Sezóna 2005/2006
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Rozohrávač roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Krídelník roka: Marek Jurík (Komárno)
Pivot roka: Mirko Ščekič (Lučenec)
Nováčik roka: Josip Šarin (Lučenec)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Zahraničný hráč roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Slovenský hráč roka: Martin Míčka (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Milan Golian (Handlová)
Tréner roka: Krunoslav Krajnovič (Lučenec)

Prvý tím All-Stars: Igor Kovačevič (Lučenec), Marek Jurík (Komárno), Jaroslav Štefánik (Handlová), Milan Golian (Handlová), Mirko Ščekič (Lučenec)

Slovenský tím All-Stars: Martin Míčka (Inter Bratislava), Marek Jurík (Komárno), Jaroslav Štefánik (Handlová), Milan Golian (Handlová), Peter Mičuda (Inter Bratislava)

Sezóna 2004/2005
EXTRALIGA MUŽOV
Hráč roka: Rytis Vaišvila (Nitra)
MVP play-off: Matthew Crenshaw (Nitra)
Tréner roka: Milan Černický (Spišská Nová Ves)
Rozohrávač roka: Rytis Vaišvila (Nitra)
Krídelník roka: Jaroslav Štefánik (Handlová)
Pivot roka: Branislav Tomek (Nitra)
Nováčik roka: Rytis Vaišvila (Nitra)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Dušan Pandula (Inter)
Defenzívny hráč roka: Dávid Demečko (Spišská Nová Ves)
Striedajúci hráč roka: Viliam Ridzoň (Nitra)
Najlepší hráč do 20 rokov: Miroslav Páleník (Nitra)
Manažér roka: Roman Cerulík (Nitra)

Prvý tím All-Stars: Matthew Crenshaw (Nitra), Rytis Vaišvila (Nitra), Jaroslav Štefánik (Handlová), Dražen Klarič (Lučenec), Dejan Stojanovič (Svit)

Slovenský tím All-Stars: Richard Mišinský (Košice), Jaroslav Štefánik (Handlová), Peter Holúbek (Svit), Peter Fapšo (Nitra), Branislav Tomek (Nitra)

Sezóna 2003/2004
EXTRALIGA MUŽOV
MVP finále: Igor Kovačevič (Lučenec)
MVP základnej časti: Igor Kovačevič (Lučenec)
Tréner roka: Dragan Tomanovič (Handlová)
Rozohrávač roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Krídelník roka: Ludovít Smačko (Handlová)
Pivot roka: Mirko Ščekič (Lučenec)
Domáci hráč roka: Branislav Tomek (Nitra)
Defenzívny hráč roka: Tomáš Bulík (Prievidza)
Nováčik roka: Andrej Červenka (Levice)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Peter Holúbek (Svit)

Prvý tím All-Stars: Igor Kovačevič (Lučenec), Antonio Bičvič (Lučenec), Ludovít Smačko (Handlová), Branislav Tomek (Nitra), Mirko Ščekič (Lučenec)

Slovenský tím All-Stars: Martin Míčka (Inter Bratislava), Juraj Suja (Lučenec), Ľudovít Smačko (Handlová), Jozef Bučák (Košice), Branislav Tomek (Nitra)

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 103:81
18.04.2019
KOM KOM
LEV LEV 82:65
18.04.2019
HAN HAN
INT INT 20.04.2019 SVT SVT
LEV LEV 20.04.2019 PDA PDA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 BK Inter Bratislava 28/4 87,50%
2 BK Levickí Patrioti 22/10 68,75%
3 BC Prievidza 19/13 59,38%
4 BK Iskra Svit 19/13 59,38%
5 PP & TV RAJ Žilina 15/17 46,88%
6 MBK Handlová 13/19 40,63%
7 MBK Rieker COM-therm Komárno 13/19 40,63%
8 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 9/23 28,13%
9 BKM Lučenec 6/26 18,75%

Body ...

# Hráč Tím
Isby DeAngelo
∅ Body: 24,14
LUC
2 Shelton Duke LUC 18,78
3 Derksen Tim PDA 18,60
4 Delič Nenad KOM 17,68
5 Davis Stacy PDA 17,67

Asistencie ...

# Hráč Tím
Nottage Eric
∅ Asistencie: 6,53
SNV
2 Brooks Devin KOM 6,00
3 Guillory Andrew SVT 5,81
4 Tomič Boban LEV 5,36
5 Kinney James INT 4,91

ScoreBoard ...

PNC PNC 56:67
17.04.2019
RBK RBK
SLB SLB 42:52
17.04.2019
SKP SKP
SAM SAM 74:62
17.04.2019
YAK YAK
RBK RBK live
20.04.2019
PNC PNC

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 11/1 91,67%
2 Piešťanské Čajky 7/5 58,33%
3 YOUNG ANGELS Košice 4/8 33,33%
4 ŠBK Šamorín 2/10 16,67%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 BKM Junior UKF Nitra 10/2 83,33%
2 BAM Poprad 7/5 58,33%
3 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 4/8 33,33%
4 BK Slovan Bratislava 3/9 25,00%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 14/0 100,00%
2 YOUNG ANGELS Košice 11/3 78,57%
3 Piešťanské Čajky 11/3 78,57%
4 ŠBK Šamorín 7/7 50,00%
5 BAM Poprad 5/9 35,71%
6 BKM Junior UKF Nitra 5/9 35,71%
7 BK Slovan Bratislava 2/12 14,29%
8 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 1/13 7,14%

ScoreBoard ...

ORL ORL 19.04.2019 TOR TOR
IND IND 19.04.2019 BOS BOS
OKC OKC 19.04.2019 POR POR

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Milwaukee Bucks 60/22 73,17%
2 Toronto Raptors 58/24 70,73%
3 Golden State Warriors 57/25 69,51%
4 Denver Nuggets 54/28 65,85%
5 Houston Rockets 53/29 64,63%
6 Portland Trail Blazers 53/29 64,63%
7 Philadelphia 76ers 51/31 62,20%
8 Utah Jazz 50/32 60,98%
9 Boston Celtics 49/33 59,76%
10 Oklahoma City Thunder 49/33 59,76%
11 San Antonio Spurs 48/34 58,54%
12 Indiana Pacers 48/34 58,54%
13 Los Angeles Clippers 48/34 58,54%
14 Brooklyn Nets 42/40 51,22%
15 Orlando Magic 42/40 51,22%
16 Detroit Pistons 41/41 50,00%
17 Charlotte Hornets 39/43 47,56%
18 Miami Heat 39/43 47,56%
19 Sacramento Kings 39/43 47,56%
20 Los Angeles Lakers 37/45 45,12%
21 Minnesota Timberwolves 36/46 43,90%
22 Dallas Mavericks 33/49 40,24%
23 Memphis Grizzlies 33/49 40,24%
24 New Orleans Pelicans 33/49 40,24%
25 Washington Wizards 32/50 39,02%
26 Atlanta Hawks 29/53 35,37%
27 Chicago Bulls 22/60 26,83%
28 Cleveland Cavaliers 19/63 23,17%
29 Phoenix Suns 19/63 23,17%
30 New York Knicks 17/65 20,73%