V USA zomrel počas tréningu mladý basketbalista

Publikované: 23.07.2016 Autor: TASR

Tyrek Coger, Oklahoma State

Vo veku 21 rokov zomrel počas tréningu nádejný basketbalista Tyrek Coger, ktorý pôsobil v zámorskom univerzitnom tíme Oklahoma State. Podľa informácií univerzity skolaboval mladík po 40-minútovom náročnom tréningu na schodoch futbalového štadióna Boone Pickens. Informáciu priniesla agentúra AP.

„Bolo skutočne veľmi teplo, ale robíme tento šport na najvyššej úrovni a hráči musia siahať na svoje limity, keď sa chcú zlepšovať. Je nám veľmi ľúto čo sa stalo,“ povedal kondičný tréner Oklahoma State Mike Holder. Po kolapse okamžite zavolali záchranku, ale lekári už len konštatovali smrť. „Je to najhoršia skúsenosť, akú som v basketbalovej kariére zažil. Volať jeho mame a oznámiť jej tú hroznú správu… nemám slov,“ povedal tréner tímu Brad Underwood.

Coger prišiel do Oklahomy len nedávno z tímu Cape Fear Community College v Severnej Karolíne. Príčinu smrti ešte oficiálne nezverejnili, ale podľa viacerých zámorských zdrojov absolvoval Coger v minulosti operáciu, pri ktorej mu z okolia mozgu odstránili tekutinu. Trpel totiž častými bolesťami hlavy.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia