Organizátori Ria lákajú na štvrtkový výpredaj vstupeniek

Publikované: 21.07.2016 Autor: TASR

Olympijské Hry Rio 2016

Organizátori augustových olympijských hier v Riu de Janeiro pustili vo štvrtok do výpredaja 100.000 vstupeniek v snahe zlepšiť ich distribúciu. Informovala o tom agentúra DPA.

Z 6,1 milióna lístkov sa zatiaľ minulo 4,4 milióna (72 percent), štvrtková ponuka zahŕňa vstupenky na otvárací i záverečný ceremoniál, plávanie, tenis či medailové stretnutia vo volejbale, basketbale a futbale. Riu sa však už podarilo naplniť 93 percent z očakávaného finančného výnosu z predaja lístkov, ktorý dosiaľ zarobil 300 miliónov amerických dolárov.

Usporiadatelia dúfajú, že sa rozoberú aj zvyšné vstupenky, keďže Brazílčania sa zvyčajne rozhodujú až na poslednú chvíľu, či zavítajú na podujatie. Podľa prieskumu Datafolha však viac než polovica obyvateľov nejaví záujem o OH. V Riu očakávajú 300.000 až 500.000 zahra­ničných návštevníkov, hotely sú naplnené na 90 percent.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia