Slovenky čaká boj o titul

Publikované: 01.07.2016 Autor: Marek Grondžel

Slovenská vlajka

Jediný krok delí slovenské basketbalové reprezentantky, aby k titulu veteránskych majsteriek sveta pridali aj prvenstvo z európskeho šampionátu. V srbskom Novom Sade na náš tím v kategórii „40+“ prebojoval už do finále a v nedeľu 3. júla sa o 10.00 hod. predstaví v boji o zlato s najhorúcejším adeptom na jeho zisk.

V semifinálovom súboji s Nemeckom dokázali Slovenky napodobniť víťazstvo zo svojho úvodného vystúpenia na 9. majstrovstvách Európy. Vtedy tím zo západu Európy porazili hladko 71:35. Tentoraz taký vysoký triumf nedosiahli aj preto, že v zápase pre zranenie lýtka predčasne skončila Hanka Jendrichovská, ktorá stihla odohrať len 13 minút.

Slovensko – Nemecko 64:42
Body SR: Kubíková 15 (9 doskokov), Jendrichovská (11 doskokov a 5 blokov) a Ondríková po 8, Barényiová 7 (6 asistencií), Hrabovská, Horváth a Vojtková po 6, Markotanová 4, Becker 5

Doposiaľ jediné premožiteľky Sloveniek na tomto šampionáte prekĺzli do finále úplne hladko. Už po polčase viedli nad Slovinskom 50:14 a napokon ho deklasovali po výsledku 90:34. So silným výberom „veľkého brata“ však náš tím už dokázal odohrať jedno vyrovnané stretnutie (45:46), po ktorého skončení veril v to, že dostane príležitosť na odplatu. http://www.goodangelskosice.eu/…roti-nemecku

Tá príde v nedeľu 3. júla o desiatej hodine predpoludním, keď sa finálový duel Slovensko – Rusko v Novom Sade začne. Jeho priebeh bude opäť možné sledovať prostredníctvom live streamu, alebo aj zo záznamu, pretože väčšinu odohratých stretnutí nájdete uložených na serveri youtube.com.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia