Stamenkovič z Prievidze k Totovi do Maďarska

Publikované: 14.06.2016 Autor: Róbert Buček

Svetozar Stamenkovič (Foto: Daniel Faix)

Svetozar Stamenkovič napriek zisku majstrovského titulu si balí kufre z Prievidze. Jeden z kľúčových hráčov „baníkov“ odchádza do maďarského klubu JP-Top Cop Jászberény KSE, ktorý v novej sezóne povedie na Slovensku dobre známy Stevan Tot.

„Stamenkovič bol určite hráč, ktorý patril medzi absolútnu špičku v minulej sezóne Eurovia SBL. Dovolím si tvrdiť, že medzi top troch hráčov a v play-off sériách bol najlepší,“ skonštatoval pre Basket.sk Stevan Tot a na margo 25-ročného Srba doplnil: „Je to nielen veľmi dobrý hráč, ale aj korektný a obľúbený spoluhráč, ktorý je navyše víťazným typom športovca.“

Srbský odborník vlastniaci slovenský pas podľa vlastných slov prehovoril Stamenkoviča vďaka dvom zásadným faktorom. „Myslím si, že maďarská liga je kvalitnejšia ako slovenská. Štyri tamojšie tímy hrali FIBA Cup, kde uhrali dobré výsledky. A takisto som mu predostrel podmienky, ktoré mu môže klub reálne zabezpečiť.“

Dôležitý pre útok

Jászberény skončil v uplynulom ročníku maďarskej A-divízie na 11. priečke, v novom ročníku má vyššie plány. Tréner Tot už skôr pre náš portál avizoval: „Jeden hráč z popredného slovenského tímu by sa mal objaviť na súpiske Jászberénu.“ Tieto slová nabrali reálne kontúry po dohode so Stamenkovičom.

Stevan Tot, Kevin Bridgewaters (Foto: askinter.sk)

„Bude dôležitý hráč pre tím v útoku. Sľubujeme si od neho, že v ofenzíve bude jedným z lídrov novotvoriaceho sa družstva,“ dodal Stevan Tot.

Svetozar Stamenkovič dosiahol v 42 stretnutiach lanskej sezóny najvyššej slovenskej súťaže priemery 14,6 bodu, 7,3 doskoku, 1,6 asistencie a 1,4 zisku na zápas. S Prievidzou získal pod vedením Miljana Čuroviča majstrovský titul, BC si vo finále poradil s Komárno 4:1 na zápasy.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 7/1 87,50%
2 BKM Lučenec 6/2 75,00%
3 Patrioti Levice 4/4 50,00%
4 Iskra Svit 3/4 42,86%
5 BC Prievidza 3/5 37,50%
6 MBK Baník Handlová 2/5 28,57%
7 Inter Bratislava 2/6 25,00%