Slovenky hrajú v Portugalsku. Sledujte ich a držte im palce!

Publikované: 24.02.2016 Autor: Marek Grondžel Foto: TASR / Iván

Slovensko ženy radosť (Foto: TASR/Iván)

Slovenské basketbalové reprezentantky čaká druhý duel druhého bloku kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 – tentoraz na horúcej portugalskej pôde. Ani nebudeme hovoriť o tom, aký to bude náročný a dôležitý súboj, pretože pri zložení našej skupiny a nastavenom postupovom kľúči to nebude o nič ľahšie a jednoduchšie stretnutie, než doterajšie tri vystúpenia Sloveniek.

Ich trénerské trio Maroš Kováčik – Peter Jankovič – Martin Pospíšil však bude mať po prvýkrát v tejto kvalifikácii k dispozícii dvojicu Zuzana Žirková – Lucia Kupčíková. Práve od nej si kormidelníci sľubujú, že najmä skúsenosťami pomôžu víťazky predošlých 11 ročníkov ankety o najlepšiu basketbalistku Slovenska nášmu mladému kolektívu nepodľahnúť tak tlaku hostiteliek, ako aj búrlivému obecenstvu.

To svojim typickým južanským naturelom bude určite povestným šiestym hráčom (či v tomto prípade presnejšie hráčkou) domáceho družstva, ktoré si je určite dobre vedomé, ako veľmi by mu prípadný úspech v súboji s našim národným výberom mohol v konečnom kvalifikačnom účtovaní pomôcť a aj preto na Slovenky čaká statočne dlhý a poriadne horúci večer.

Ten sa začne až o pol desiatej nášho času (v Portugalsku bude o hodinu menej) a o dianie v Ílhave (zhruba 100 kilometrov južne od Porta), kde sa zápas uskutoční, by sme nemuseli prísť ani my. Podľa dostupných informácií by stretnutia mala naživo odvysielať A BOLA TV. Jej vysielanie na domovskom webe televízie sa nám spustiť nepodarilo, no naša situácia, zdá sa, nie je beznádejná.

Vysielanie prenosu zo zápasu avizuje jedna zo stránok spadajúcich do kategórie tzv. stream hunterov a internetový vyhľadávač nám našiel aj niekoľko webov (napr. WikiTV, LiveStream, DeSportOnline, MeoCanalTV a pod.), prostredníctvom ktorých by ste po odklikaní množstva reklám, či deaktivácii tzv. AdBlockerov, vystúpenie Sloveniek v Portugalsku mohli od 21.30 hod. zhliadnuť.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia