Kurilla: Toto je moja predstava o obrane

Publikované: 15.02.2016 Autor: Marcela Ballová, MY Novohrad Foto: Marcela Ballová

MBK Lučenec (Foto: Marcela Ballová, MY Novohrad)
Po košickej Slávii padol Lučencu v prvoligovej nadstavbe za obeť aj Žiar nad Hronom. V aktuálnom súťažnom ročníku sa Žiarčanom ani raz nepodarilo nad zverencami Ivana Kurillu uspieť. No takýto debakel zrejme predsa len nečakali. Novohradčania zvíťazili až sedemdesiatbodovým rozdielom – 116:46.

Z prvých bodov v stretnutí sa tešili hostia, ale ich radosť trvala len krátko. Domáci pevne uchopili opraty zápasu do svojich rúk a Žiaru sa čoraz viac vzďaľovali. Po prvom dejstve ukazovala svetelná tabuľa stav 26:11. Minútu pred koncom druhej štvrtiny stanovil Praženica na 48:18. Vzápätí pridal štyri body Koczkáš a dva Tarabus – 54:18. Výsledok druhého dejstva spečatil Tarabus, no pár sekúnd predtým stihol znížiť Urtík – 56:20.

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej štvrtine. Domáci stále dominovali na palubovke a do záverečnej fázy hry vstúpili so 48-bodovým náskokom – 81:33. Lučenec svojou hrou aj naďalej bavil 650 ľudí v hľadisku peknou hrou. Napokon z hracieho poľa schádzali za stavu 116:46. Stobodovú hranicu prelomil v 34. min. Praženica. Počas záverečnej päťminútovky dal tréner Kurilla možnosť zahrať si aj mladým hráčom MBK Lučenec. Po zápase hovoril o vydarenom dueli. Za zmienku stojí aj fakt, že vo farbách Žiaru sa na palubovke predstavil aj trojlístok, ktorý zdobia extraligové skúsenosti: Jakub Kádaši (predtým Prievidza), Róbert Rozim (predtým Levice) a Martin Matejčík (predtým Bánská Bystrica). V drese domáceho celku sa predviedla nová posila Lučenca, tiež ošľahaná extraligou. Matej Hrabčák prišiel do centra Novohradu zo Prešova.

Ivan Kurilla, tréner MBK Lučenec: „Po dlhšom čase som spokojný. Toto je moja predstava o hre predovšetkým v obrane. Síce sa na našej strane vyskytli nejaké chyby, ale bol som spokojný s nasadením v obrane. Dá sa povedať, že počas celých 40 minút sme dokázali vytvárať tlak na súpera. Podľa mňa nám pomohol aj nedávny pohárový zápas v Prievidzi, kde naši chalani pochopili, o čom je extraliga. Je to predovšetkým o prístupe k stretnutiu a disciplíne. Presne takto by to malo vyzerať v každom zápase. Vysoké víťazstvo ma teší a aj skutočnosť, že v závere si mohli zahrať aj naši mladí hráči. Práve to je úlohou základnej zostavy: vytvoril priestor v zápase tak aby sa na ihrisko dostali aj mladý hráči z kadetskej kategórie.“

MBK Lučenec – MŠK BK Žiar nad Hronom 116:46 (56:20)
Body Lučenca: Arnett 27 (1), Tarabus 23, Praženica 19, Koczkáš 17, S. Jackuliak 11 (2), Pipíška 9, Hrabčák 8, Žingor 2, Golian, Halász, M. Matisko.
Trojky – 3:1.
Fauly – 19:23.
TH – 25:19 – 17:11.
Divákov: 650.

Po hladkom sobotňajšom víťazstve nad Žiarčanmi sa zverenci trénera MBK Lučenec Ivana Kurillu radovali aj dnes, keď vyhrali nad súperom z Bratislavy. Z palubovky schádzali za stavu 110:52. Už úvodné dejstvo sa nieslo v réžii domáceho celku, ktorý v 8. min. predbehol hostí z nášho hlavného mesta o 10 bodov – 20:10. Počas prvej tretiny bodovalo až sedem hráčov Lučenca – 31:13. Vynikajúcim výkonom sa prezentovali aj legionár Arnett, Pipíška a Koczkáš. Domáci sa hosťom čoraz viac vzďaľovali a vďaka dobrej obrane a úspešným streleckým pokusom bola ich aktivita korunovaná úspechom – 110:52.

MBK Lučenec – VŠK FEI STU Bratislava 110:52 (62:28)
Body MBK Lučenec: Pipíška 24 (1), Arnett 24 (1), Tarabus 18, Koczkáš 15 (1), Hrabčák 9 (1), Praženica 6, Golian 5 (1), S. Jackuliak 5 (1), Žingor 4, M. Matisko 0, Halász 0