Good Angels sú blízko k splneniu svojho cieľa

Publikované: 10.02.2016 Autor: Patrik Fotta Foto: Jäzva

Žofia Hruščáková (Foto: jäzva)

Basketbalistky Good Angels Košice sa dnes rozlúčia s prestížnou Euroligou na domácej palubovke, kde o 17.45 h privítajú maďarský Šopron. Zverenky trénera Kováčika majú na dosah postup do štvrťfinále Pohára FIBA, v ktorom by mohli zabojovať o druhú najprestížnejšiu klubovú trofej v Európe.

Maďarky už hrajú „iba“ o česť, keďže ani prípadné víťazstvo nezmení nič na tom, že skončia v skupine na poslednom mieste.

„Ony môžu hrať veľmi uvoľnene, pretože nemajú čo stratiť, takže si k nám prídu schuti zahrať. Všetko svedčí o tom, že to berú viac ako prípravu na ich maďarskú ligu. Posilnili sa o dve veľmi dobré hráčky a dávajú družstvo dokopy. Práve preto, že môžu hrať úplne v pohode to bude nebezpečný súper,“ povedal pre Korzár generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Rozhodnutie hrať Euroligu neľutuje

Už pred začiatkom Euroligy hovorili tréneri aj vedenie klubu, že prioritou vzhľadom na zloženie skupiny bude postup do play-off Pohára FIBA.

„My sme k tomu smerovali v priebehu celej sezóny a už sme veľmi blízko k splneniu nášho cieľa. Ak vyhráme zápas so Šopronom nikto sa nebude pýtať na priebeh sezóny. Vo štvrtok 11. februára o 12. hod. vylosujú našu hlavnú súťaž, do ktorej sme sa pôvodne chceli prihlásiť. To, že máme za sebou 14 ťažkých euroligových zápasov dalo našim hráčkam veľmi veľa a taktiež aj našim fanúšikom a to bez ohľadu na to, že sme doma nepovyhrávali zápasy, ktoré sme mali. Rozhodnutie hrať Euroligu určite neľutujem, ak budeme pokračovať vo štvrťfinále FIBA Cupu,“ povedal generálny manažér Good Angels.

Ak sa žlto-modrým podarí dnes nad Šopronom zvíťaziť, ukončia svoje pôsobenie v skupine A s piatimi výhrami a deviatimi porážkami.

„Galatasaray, Fenerbache ani Kursk nie sú tímy našej úrovne. To, že sme vyhrali zápas s Galatasaray bola len čerešnička. Čo ma však mrzí je domáca prehra s Lille a to, že sme Schiu neboli dôstojnejším súperom. V konečnom dôsledku bol pre nás alfa a omega postup do štvrťfinále Pohára FIBA, ku ktorému sme už blízko.“

Dnes zrejme bez Hruščákovej

Priami súperi Košičaniek o postup do štvrťfinále FIBA Cupu Salamanca a Lille hrajú svoje zápasy od 20.30 hod. Zatiaľ čo Španielky doma hostia Kursk, Lille cestuje na horúcu pôdu Schia. Košičanky môžu postúpiť, a to zo 6. miesta, aj v prípade prehry so Šopronom. Salamanca však v takom prípade nesmie zdolať Kursk.

„Ak vyhráme, skončíme v skupine piati, pričom na šiestom mieste by sme skončili len ak by Lille zároveň vyhralo v Schiu, čo si nemyslím, že je pravdepodobné. O tom, akého súpera dostaneme, rozhodne los. Umiestnenie v skupine určí len to, kto bude mať výhodu odvetného zápasu na domácej palubovke. Je to výhodnejšie začínať dvojzápas na ihrisku súpera a potom hrať doma. V tom nám práve to piate miesto môže pomôcť,“ povedal Jendrichovský.

Z pohľadu zostavy slovenského majstra je vylúčený iba štart dlhodobo zranenej Martiny Kiššovej. „S veľkou pravdepodobnosťou nebude hrať ani Žofia Hruščáková, ktorá má ťažkú angínu, ale ostatné by mali byť stopercentne pripravené.“

FAKTY

Good Angels skončí na postupovom 5. mieste, ak: vyhrá so Šopronom a zároveň Lille nevyhrá v Schiu.

Good Angels skončí na postupovom 6. mieste, ak: vyhrá so Šopronom a zároveň Lille vyhrá v Schiu.

Good Angels skončí na postupovom 6. mieste, ak: prehrá so Šopronom a Salamanca prehrá doma s Kurskom.

Good Angels skončí na nepostupovom 7. mieste, ak: prehrá so Šopronom a Salamanca vyhrá doma s Kurskom.

Tabuľka A-skupiny pred posledným kolom:
1. Fenerbahce 13 11 2 856:774 24
2. Kursk 13 9 4 940:789 22
3. Schio 13 9 4 947:835 22
4. Galatasaray 13 9 4 829:758 22
5. Lille 13 5 8 785:845 18
6. Salamanca 13 4 9 836:873 17
7. Košice 13 4 9 788:840 17
8. Šopron 13 1 12 791:1058 14

V Pohári FIBA postúpili do štvrťfinále Besiktas Istanbul (Tur.), Miskolc (Maď.), Spartak Moskovský región (Rus.) a Landes (Fr.). K nim pribudnú štyri družstvá z Euroligy – po dve z oboch skupín.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia