Jurčenková: Posledný krok je najťažší

Publikované: 09.02.2016 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubka Ištoňová

Good Angels Košice vs. ESBVA Lille Metropole, Jurčenková(12) vs. Sacko(13) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice čaká už zajtra posledný euroligový zápas v tejto sezóne. S najprestížnejšou európskou súťažou sa Košičanky rozlúčia na svojej palubovke v Angels aréne, kde budú od 17.45 hod. hostiť maďarský Šopron. Zverenky trénera Kováčika potrebujú zvíťaziť, aby potvrdili svoj postup do štvrťfinále Pohára FIBA.

Minulý týždeň urobili košické basketbalistky prvý krok k vytúženému postupu, keď vo Francúzsku zdolali Lille presvedčivo 78:48.

„Veľmi sme už toto víťazstvo potrebovali a sme radi, že sa nám ho podarilo získať. Tvrdo sme trénovali, no nedarilo sa nám to potvrdiť aj v zápase. O to viac sa tešíme, že to prišlo v takomto dôležitom stretnutí,“ povedala skúsená košická pivotka Anna Jurčenková.

Šopron im to nepríde len tak odovzdať

Rodáčka z Prešova si proti Lille pripísala 13 bodov, osem doskokov a tri asistencie. Bol to jeden z jej najlepších výkonov v tomto ročníku Euroligy?

„Skôr to beriem ako veľmi vydarený kolektívny výkon, lebo každá hráčka zahrala skvele a vďaka tomu sa každému aj individuálne hralo veľmi dobre. Prišlo to potom akosi samo,“ povedala Jurčenková.

Napriek tomu, že je Šopron posledným celkom Euroligy, košická pivotka neočakáva jednoduchý zápas.

„Hovorí sa, že ten posledný krok je najťažší a ja ani nečakám, že to bude pre nás ľahké víťazstvo. Šopron nám to rozhodne nepríde len tak odovzdať. Verím však, že kvalita je na našej strane a že zopakujeme výkon spred týždňa a výhra bude naša.“

Verí v pomoc fanúšikov

V prvom vzájomnom súboji vyhrali Košičanky na pôde maďarského tímu 86:70 a Jurčenková v ňom zaznamenala 15 bodov.

„Mne prišlo, že to tam bolo také rozpačité a dlho sme sa hľadali. Oni hrajú väčšinou zónovú obranu a do toho sa potom ťažko útočí. Je to skôr taká pomalšia hra, ale myslím si, že na našej palubovke to bude iné.“

Jurčenková varuje, že súpera nemôžu za žiadnych okolností podceniť.

„Družstvo majú trochu iné ako v prvom vzájomnom zápase. Očakávam, že to pre nás nebude len taká prechádzka, ale myslím, že nám pomôžu aj naši fanúšikovia, lebo ide o náš posledný euroligový zápas v tejto sezóne. Verím, že hala bude plná a diváci nám pomôžu podať čo najlepší výkon.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK