Žirková: FIBA Cup ešte nemám

Publikované: 06.02.2016 Autor: Patrik Fotta Foto: TASR

Zuzana Žirková (Foto: TASR)

Z famózneho víťazstva Good Angels Košice na palubovke francúzskeho Lille (78:48) mala obrovskú radosť aj kapitánka slovenského majstra Zuzana Žirková. Zverenky trénera Maroša Kováčika mali vyše 53-percentnú úspešnosť streľby, zatiaľ čo domáce Francúzky len 32 %.

V doskokoch boli Košičanky taktiež lepšie, keď svojho súpera preskákali v pomere 38:28. Navyše sa ani raz nemýlili pri trestných hodoch, keď premenili všetkých desať pokusov. Cesta z Francúzska domov bola teda pre hráčky i realizačný tím mimoriadne príjemná.

„Konečne to bolo super. Myslím si, že týmto výkonom sme ukázali naše skutočné kvality a odzrkadľuje aj našu prácu na tréningoch. Sme veľmi šťastné, že sa nám takto podarilo uspieť,“ povedala Žirková.

Dôležitý bol aj návrat trénera

Jedným z kľúčových faktorov triumfu nad Lille bola aj presná streľba a celkový útočný prejav družstva.

„Myslím si, že v útoku nám padlo oveľa viacej košov ako v predošlých zápasoch. Začali sme veľmi dobre brániť a to bol základ úspechu. Dôležité bolo aj to, že sme mali aj trénera zase na lavičke,“ skonštatovala Žirková.

Košičanky zabrali doslova v hodine dvanástej, keď sa už takmer dostali do veľmi ťažkej situácie z pohľadu postupu zo skupiny.

„Každý zohral svoju úlohu a fungovali sme celkovo ako tím. To bolo z môjho pohľadu veľmi dôležité pre tento zápas a ja verím, že sme odštartovali ďalšiu víťaznú šnúru,“ povedala košická kapitánka, ktorá verí, že sa tím zomkol pred najdôležitejšími duelmi.

„Po zápase v Schiu sme potrebovali takýto impulz. Ukázalo sa, že družstvo pôsobí veľmi tímovo a to je pre nás dôležité. Presne to nás zdobilo, keď sme vyhrávali zápasy a dúfam, že v tom budeme pokračovať.“

Okrem Šoprona zabojujú aj s vlastnou nervozitou

V stredu čaká košické basketbalistky záverečné vystúpenie v tohtosezónnej edícii Euroligy. Proti Šopronu potrebujú spraviť posledný krok, ktorý veľakrát býva najťažší.

„Je to tak, aj keď my sme ho urobili už z polovice, keď sme vyhrali vo Francúzsku. Takže teraz nás čaká už len polovičný krok a ja verím, že zlomíme naše domáce prostredie v náš prospech. Ja osobne ešte FIBA Cup nemám. Myslím si, že za to zabojujeme,“ povedala Žirková.

Košičanky majú svoj osud vo vlastných rukách a pokiaľ nad Šopronom vyhrajú akýmkoľvek rozdielom, postúpia do štvrťfinále pohára FIBA bez ohľadu na ďalšie výsledky.

„Vedeli sme aj pred zápasom v Lille, že je to v našich rukách a je dobré, že sme zvládli prvý dôležitý krok. Verím, že v stredu to opäť zvládneme a potešíme našich divákov a fanúšikov.“

Maďarky majú najhoršiu obranu v Eurolige, ktorá sa podpísala pod 12 prehier. Jediné víťazstvo si pripísali v domácom dueli proti Salamance, ktorú zdolali 73:67.

„Prehrávajú, ale niektoré výsledky majú veľmi dobré. Myslím si, že nás čaká ťažký boj a určite tam bude aj trochu nervozity z našej strany, ale ja verím, že to zvládneme,“ povedala Žirková.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia