Michalovskí basketbalisti triumfovali nad Sabinovom

Publikované: 02.02.2016 Autor: Róbert Andrejov, bkd Foto: Róbert Andrejov

1. BK D Michalovce vs. MMBK Sabinov, Milan Janošov ml.(15) (Foto: Róbert Andrejov)

Po dvoch prehrách opäť zabodovali naplno. Talentovaný Milan Janošov mladší zaznamenal 21 bodov.

Až na konci januára sa basketbalisti 1. BKD Michalovce dočkali prvého víťazstva v tomto kalendárnom roku. V piatkovom súboji 13. kola druhej ligy Východ na domácej pôde nezaváhali proti Sabinovu, ktorý bez väčších problémov zdolali 77:57 (46:25).

Po dvoch prehrách v Rožňave a Krompachoch si tak opäť napravili chuť a dosiahli svoje ôsme víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

Michalovskí basketbalisti predošlé dva zápasy na pôde súperov prehrali, a bolo otázne, aké stopy to na ich družstve zanechalo a ako budú čeliť súperom zo Sabinova, ktorí pricestovali na zápas v plnej zostave.

Dá sa povedať, že zvíťazili jasne, aj keď sa v zápase z ich strany vyskytli niektoré chyby a bolo cítiť nervozitu, ale vážnejšie chyby, ktoré mali vplyv na výsledok, robil aj súper zo Sabinova.

Domáci pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne, o čom svedčilo aj to, že pripravení doň naskočiť boli aj hrajúci tréner Milan Janošov starší i skúsený Stanislav Smoľák. Družstvo v základnej zostave Branislav Holda, Tomáš Mižák, Tomáš Mitterpák, Milan Janošov mladší a Vladislav Mitterpák začalo výborne, hráči dobre bránili, keď dovolili exmichalovskému Andrejovi Tebeľákovi dať iba dva body.

Domáci mali dobrý a rýchly prechod do útoku, skóroval pritom každý hráč základnej zostavy, pričom Mižák dal výborných 11 bodov, takže ich 14-bodový náskok po štvrtine bol významný.

V podobnom duchu prebiehala aj druhá štvrtina a v družstve tímu od Laborca sa postupne dostali na ihrisko aj Ivan Kusko a bratia Matej a Miroslav Mihaľovci. Po polčase bolo jednoznačne 46:25 a zdalo sa, že to bude do konca len otázka skóre.

Sabinovčania však neboli v úlohe porazeného a v tretej štvrtine domácim začali poriadne brnkať na nervy, a to jednoduchou zmenou obrany na zónovú, proti ktorej sa hráči 1. BKD nevedeli presadiť, keďže sa im absolútne nedarila streľba zvonku.

Mižák musel z ihriska

V druhej minúte po prestávke došlo k prvej situácii, ktorá ovplyvnila priebeh zápasu, keď hráč hostí Martin Kandráč nezmyselne a tvrdo napadol jedného z dovtedy najlepších hráčov domácich Mižáka, ktorý musel z ihriska.

Michalovčania stratili niekoľko ľahkých lôpt, vôbec sa nevedeli presadiť v útoku, takže úsek siedmich minút prehrali 5:16 a celú štvrtinu 14:20, čo bolo prekvapujúce, ale aj tak po tretej štvrtine viedli o 15 bodov.

Hostia stratili pre päť chýb ich lídra Tebeľáka a následne pre nemiestne protesty aj Martina Tomka, čo bola citeľná strata.

Štvrtú štvrtinu síce začali košom hostia, ale Janošov ml. dal po sebe dve dvojky a jednu trojku, a tak náskok favorita bol znova 20-bodový.

Šarišania nedokázali využiť už ani to, že v tejto štvrtine hádzali desať trestných hodov, keď dali iba šesť, pričom domáci nehádzali ani jeden.

Dokázali však skórovať vždy dvojkovým košom, takže ich víťazstvo o 20 bodov bolo zaslúžené a jasné.

1. BKD Michalovce – MMBK Sabinov 77:57 (46:25)
Štvrtiny: 27:13, 19:12, 14:20, 17:12.
Najviac bodov 1. BKD: M. Janošov ml. 21, V. Mitterpák 17, Mižak 13, Mir. Mihaľ 8, T. Mitterpák 6.

Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.