Lučenec vstúpil do nadstavbovej časti víťazstvami

Publikované: 02.02.2016 Autor: Marcela Ballová, MY Novohrad Foto: Tamáš Čomaj - MBK Lučenec

Kurilla LC2 (Foto: Mbk Lučenec)
Sobota 30.1.2016:

Lučenec v sobotu a nedeľu vstúpil do nadstavbovej časti I. ligy mužov víťazne. V sobotňajšom zápase doma porazil rezervu Košíc a v nedeľu na ich palubovke tento triumf zopakoval a tak si pripísal prvé 4 body do tabuľky.

MBK Lučenec – Slávia TU Košice 104:70
Body MBK Lučenec: Arnett 22, Pipiška 18, Jackuliak 18, Golian 13, Kockaz 11,

Ivan Kurilla (tréner MBK Lučenec): S Košicami sme dnes odohrali už v poradí 4. zápas za sebou a zajtra to uzavrieme na 5. zápas. Určite sme chceli v doma uspieť. Povzbudzovaním skvelým fanklubom sme zápas v druhom polčase zlomili a v závere sme dosiahli aj sto-bodovú hranicu. Zajtra v Košiciach nás čaká veľmi ťažký zápas, na ktorý sme sa celý týždeň pripravovali. Verím, že pri splnení pokynov zajtra uspejeme a v telocvični na „Boženke“ vyhráme.

Nedeľa 31.1.2016:

Slávia TU Košice – MBK Lučenec 58:82

Body MBK Lučenec: Arnett 19, Koczkaš 16, Rendla 13, Praženica 12, Pipíška 11, Jackuliak 6, Golian 5, Števula a Halász 0 TH 14/14, Trojky 4, Fauly 16

Mojmír Sychra (asistent trénera MBK Lučenec): „Dnešný zápas nebol taký ľahký, ako tomu napovedá konečný stav stretnutia. Domáci celok nastúpil posilnený o extraligových hráčov, čo bolo vidieť v úvodnej štvrtine, kedy sa družstvá striedali vo vedení a konečný stav prvej desaťminútovky bol nerozhodný 17:17. Do druhej štvrtiny sme mali skvelý vstup a podarilo sa nám odpútať na rozdiel 10 bodov. Nakoniec sme išli na polčasovú prestávku s 13-bodovým náskokom. V tretej štvrtine sa domácim podarilo ešte znížiť stav stretnutia a zápas pred záverečnou desaťminútovkou zdramatizovať. Ako rozhodujúce sa v zápase ukázali prvé 3 min. poslednej štvrtiny, kde sme vďaka šnúre 15 bodov ´natiahli´ náš náskok a definitívne tak zlomili odpor súpera.“