Kováčik: Schio je ťažší súper ako Kursk

Publikované: 28.01.2016 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubka Ištoňová

Good Angels Košice vs. Familia Schio(Tal.), Bálintová(9) vs. Masciadri(11) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice sa dnes pokúsia získať víťazstvo nad silným euroligovým súperom, ktoré im zatiaľ v novom roku stále uniká. Košičanky sa predstavia na palubovke talianskeho celku Beretta Famila Schio od 20.30 hod. Prvý vzájomný duel vyznel lepšie pre Talianky, ktoré v metropole východu triumfovali 69:56.

Schio minulý týždeň prehralo so Salamancou na jej palubovke 52:63 no stále figuruje na treťom mieste v skupine A, pričom postup medzi najlepších osem tímov by mu už nemal uniknúť.

Košické basketbalistky sú momentálne s troma výhrami na siedmej pozícii a okrem dnešného duelu v Taliansku ich čaká o týždeň stretnutie vo francúzskom Lille a na záver domáci zápas so Šopronom.

Čo hovorí na kvality dnešného súpera lodivod žlto-modrých Maroš Kováčik?

„Čaká nás zápas proti tímu, ktorý je neskutočne silný najmä v ofenzíve a myslím, že je to ťažší súper aj ako Kursk. Zdá sa mi, že majú dokonca najlepší, alebo druhý najlepší útok v celej Eurolige. Celý tím je veľmi vysoký, ale v poslednom dueli nehrala vysoká krídelníčka Macchiová, ktorá je veľmi skúsená hráčka. Zo zostavy im vypadla aj Yacoubová, dominantná pivotka, takže uvidíme, v akej zostave proti nám nastúpia,“ povedal Kováčik.

Súper bude v pozore

Košičanky chcú získať okrem povinného víťazstva so Šopronom, ktorý sa však na záver Euroligy posilnil, ešte jednu výhru s niektorým silným súperom.

„Stále máme ten istý cieľ, potrebujeme jedno víťazstvo a už tých možností okrem Šopronu, ktorý máme na záver, veľa nie je. My pôjdeme rozhodne na doraz svojich síl, aby sme si to víťazstvo priviezli už z Talianska,“ povedal košický tréner.

Najnebezpečnejšími hráčkami súpera sú už spomínaná Yacoubová, ktorá má priemer takmer 14 bodov na zápas a hneď za ňou je Američanka Andersonová, ktorá strieľa takmer 12 bodov na zápas, pričom celkovo päť hráčok má dvojciferný bodový priemer.

V košickom tíme sa bodovo presadzujú Američanky Langhornová (12,5 bodu na zápas) a Johnsonová (11,4 bodu).

Schio môže mať motiváciu navyše, keďže pomerne nečakane prehrali predošlý duel proti Salamance a stále bojujú o čo najlepšie umiestnenie.

„Nám sa to vždy takto stáva, že keď hráme s niekým tak má nejakú sériu, alebo, že si ju tesne pred nami preruší a dostane sa do pozoru. Je to pre nich určitý psychologický moment, ale my sa na to nemôžeme pozerať. Musíme sa sústrediť na seba a svoje veci. Chceme odohrať kvalitný duel s tesnou koncovkou, v ktorej si myslím, že by sme mohli mať navrch práve kvôli tomu, že by súper znervóznel, keďže sú zvyknutí doma aj za pomoci vášnivého talianskeho publika súpera skoro zlomiť a potom dominujú,“ skonštatoval Kováčik.

Bálintová: V Schiu sa hrá veľmi ťažko

Lodivod košického tímu sa už skôr vyjadril, že ak chce tím uspieť, potrebuje body aj od slovenských hráčok.

V posledných zápasoch už mierne zlepšenie naznačila aj Bálintová, ktorej sa strelecky v tejto sezóne Euroligy vôbec nedarí.

„Vieme, že v Schiu sa hrá veľmi ťažko a obzvlášť na domácej pôde sú o to nepríjemnejší. Dúfame, že budeme hrať našu hru, podáme všetky 120-percentný výkon a vyhráme,“ povedala Barbora Bálintová.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia