Hviezdou 1. kola SBL Reginald Keely, Mičuda vybral fanúšikov v Prievidzi

Publikované: 05.10.2015 Autor: Michal Múcska

Reginald Keely

V sobotu úspešne odštartovalo prvé kolo sezóny 2015/2016 Slovenskej basketbalovej ligy. Predstavilo sa v ňom deväť tímov, medzi nimi aj nováčik z Košíc. Letnú prestávku si predĺžili „vysokoškoláci“ z Karlovky.

„Hviezdou kola“ Reginald Keely
Hráči obliekajúci dresy KB Košice majú za sebou úspešnú premiéru v SBL, keď v Spišskej Novej Vsi zdolali domáci celok vysoko 91:54. Spomedzi zverencov trénera Štefana Sviteka najviac vytŕčal Američan Reginald Keely, ktorý domácim nastrieľal do koša 23 bodov a bol druhým najlepším strelcom prvého kola sezóny 2015/2016. Vyše 70 percentnú úspešnosť streľby doplnil desiatimi doskokmi a po premiére na Slovensku si zaslúžene odnáša ocenenie „Hviezda kola“.

„Čiernym koňom“ kola John Petrucelli
Premiérové ocenenie „Čierny kôň kola“ si odnáša John Petrucelli zo Svitu, ktorý sa v lete vrátil do Iskry. Do prvého duelu sezóny 2015/2016 zasiahol naplno a ukázal, prečo bol na univerzite Molloy College v USA jedným z najdominantnej­ších hráčov. Do koša Interu „nasúkal“ 24 bodov a stal sa najlepším strelcom kola. Pridal tri doskoky, päť asistencií a pokiaľ sa vyvaruje piatim stratám a premení viac trestných hodov, možno nabudúce predíde tvrdej porážke, ktorú Svitu uštedrili Bratislavčania (72:99).

„Slovenským hráčom kola“ Radoslav Rančík
Už tradične oblieka najlepší Slovák dres bratislavského Interu. Mladší z bratov Rančíkovcov bol najlepším strelcom svojho tímu a pomohol mu k výhre 99:72 nad Svitom. Pripísal si 21 bodov, osem doskokov a tri premenené trojkové pokusy z troch. Index užitočnosti sa mu vyšplhal až na úctyhodnú hodnotu 28 a Rado Rančík si odnáša prvé ocenenie „Slovenského hráča kola“ v sezóne.

Hviezdami vrchného riaditeľa Eurovia SBL Petra Mičudu fanúšikovia v Prievidzi
Jednoznačným ťahákom úvodného kola nového ročníka Eurovia SBL bol zápas Prievidze proti Komárnu. Práve z tohto súboja chcem vybrať moju „hviezdu kola“. V repríze nedávneho finále ňou boli fanúšikovia, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. Domáci tím hnali po nervóznom začiatku k vytúženému víťazstvu. Ocenil by som ale aj bojovnosť hráčov obidvoch družstiev. Zaujal ma však aj košický Reginald Keely. Pravá sila nováčika z Košíc sa ukáže ale až v ďalšom kole proti družstvu Prievidze. Slušné výkony podali aj Petrucelli na Interi a Valentine v drese Levíc.

„Hviezdy kola“ sezóny 2015/2016 SBL
1. kolo: Reginald Keely (KB Košice)

„Čierne kone kola“ sezóny 2015/2016 SBL
1. kolo: John Petrucelli (Iskra Svit)

„Slovenskí hráči kola“ sezóny 2015/2016 SBL
1. kolo: Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)

Hviezdami vrchného riaditeľa Eurovia SBL Petra Mičudu
1. kolo: fanúšikovia v Prievidzi

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia