3x3 Basket Tour zakončila púť na Šírave

Publikované: 11.08.2015 Autor: Michal Duchovič, Basketland

3x3 Basket Tour Zemplínska Šírava 2015 (Foto: Basketland)

Po takmer štyroch mesiacoch sa druhú augustovú sobotu zakončila celoslovenská púť 3×3 Basket Tour, na Zemplínskej Šírave bolo záverečné regulárne podujatie, na ktorom bolo možné zabojovať o posledné body do priebežného poradia, respektíve vyhrať prizemoney.

Počasie vyšlo tentoraz na jednotku a prostredie „slovenského mora“ ožilo po roku kvalitným 3×3 basketbalom. Bohatý sprievodný program, kvalitná konkurencia a tropické počasie zaručovalo počas celého dňa kvalitné basketbalové súboje. Takmer 50 tímov, opäť aj medzinárodná konkurencia, na Šírave to prilákalo basketbalistov z celého Slovenska. Motel Kamenec tak po roku mohol byť svedkom boja o body do priebežného poradia 3×3 Basket Tour 2015, tentoraz sa totiž rozdávali záverečné bodové prémie, ktoré rozhodovali o účastníkoch veľkolepého finálového podujatia na festivale Grape v Piešťanoch. Kto uspel na najvýchodnejšom podujatí tohtoročnej tour?

Tradične začneme najskôr sprievodnými podujatiami, na Zemplínskej Šírave sa uskutočnili dve a obe mali víťaza z rovnakého tímu. Najlepšiu ruku z čiary trestných hodov vo VŠEMvs Free Throw Contest mala zo ženskej verzie „Grit and Grind“ Aneta Krobová. Aneta Krobová potvrdila dobrú ruku aj v trojkárskej súťaži, spolu so spoluhráčkou Denisou Harapesovou sa stali víťazkami tejto kategórie.

Prejdime teraz k jednotlivým kategóriám, začneme tou najmladšou, v MIX ZŠ sa tešilo z prvenstva babské družstvo z Košíc vystupujúce pod názvom „Sandra Team“. Aj v Open Fun kategórii putovalo víťazstvo do metropoly východu, zmiešané družstvo „It*s one“ zvíťazilo nad svojimi konkurentmi a pripísalo si plný bodový počet. U juniorov pomýšľali na prvenstvo viaceré tímy, ale rybník im vypálili „Tropičky“ z Humenného.

Ak by sme mohli označiť smoliarov víkendu, tak by ním bolo družstvo „Grit and Grind“. V troch hlavných kategóriách sa umiestnili na bedni, ale ani v jednom prípade to nestačilo na prvenstvo. Začneme ženskou kategóriou, kde pražské družstvo bolo pokorené až vo finálovom súboji, premožiteľom boli „Skittles“ zložené z košických dievčat.

Tradične početné a kvalitné zastúpenie mala kategória open mix, kde bol široký okruh favoritov. Macík si poistil priebežne druhú pozíciu na tour, na Šírave síce nezvíťazili, ale nakoniec uspeli v súboji o tretie miesto. Ani tu sa „Grit and Grind“ netešil z víťazstva, z troch zástupcov v tejto kategórii sa do finále dostali „yellow“ verzia tímu, ale nad ich sily bol „STRED1“, pre ktorých to bolo premiérovo prvenstvo v rámci tohtoročnej tour.

Ako už býva tradíciou, najpočetnejšie zastúpenie a najväčšie súboje boli v mužskej kategórii, kde síce chýbali prvé dva tímy tour, ale aj tak bol okruh favoritov široký. „Grit and Grind“ nakoniec odišiel u mužov s bronzom, finálový súboj o prize money v hodnote 111,–€ zviedli „Tropici“ a „Black street“. „Black street“ poučený z Banskej Bystrice nedovolil druhé zaváhanie a ukoristil pre seba pri druhej účasti premiérové víťazstvo.

Na Zemplínskej Šírave tak opäť raz vyhral basketbal a príjemná zábava počas celého dňa. Desiatym podujatím sa uzavrela celoslovenská 3×3 Basket Tour 2015, na programe je už počas budúceho víkendu veľkolepé finále na festivale Grape v Piešťanoch, kde sa predstavia už len tie najlepšie celky.

25 Washington Wizards 15/31 32,61%
26 Minnesota Timberwolves 15/32 31,91%