V Žiline Final Four vyvrcholil Streetball proti rakovine 2015

Publikované: 11.08.2015 Autor: Basket.sk

Streetball proti rakovine 2015 Final Four (Foto: Soňa Stránska)

V sobotu 08.08.2015 vy­vrcholila séria streetballových turnajov organizovaná občianskym združením Žilinská mestská basketbalová liga Streetball proti rakovine 2015.

Finálový turnaj KIA FINAL FOUR sa po tretíkrát uskutočnil v športovom areáli Spojenej strednej školy na Rosinskej ceste v Žiline (ešte raz srdečne ďakujeme pani riaditeľke Márii Wienerovej za podporu a pomoc) a rozhodol o celkových víťazoch v súťaži družstiev (InHelp Championship) a v súťaži jednotlivcov (INTERSPORT Lord of the Street).

Počas turnaja bol zástupcovi žilinskej pobočky Ligy proti rakovine – primárovi MUDr. Richardovi Hrubému odovzdaný výťažok zo série v podobe poukazu v hodnote 700 €.

O titul KIA Champion 2015 bojovalo v šiestich súťažných kategóriách 25 tímov:
muži: Dano a jeho homoši, Stará škola, Čistiaci prostriedok, MILF Hunters
ženy: Sweet Nothing, Túlavá morka, Bod zvratu, Leňochodky
mix: Bingoooo, može byc, BULVÁR, Old school, Okolo pol 12
chlapci: Kristian and the band, Legendarna Crew, Jokers, Basketball isn´t easy, Načo meno
dievčatá: Water, Trénerove Džermilky, Aďkine kozičky, KIJAK
do 14 rokov: Las Vikis, KIJAK, Shake´N´Bake, Potešný

Družstvá odohrali turnaj v 4-členných (v kategórii chlapci 5-člennej) skupinách systémom každý s každým, pričom víťaz skupiny postupoval priamo do finále, druhé a tretie družstvo v skupine postúpili do vzájomného semifinále, štvrté (a piate v kategórii chlapci) družstvo v skupine z ďalších bojov vypadlo

Každý účastník KIA FINAL FOUR obdrží pri prezentácii od organizátorov
2 x minerálka/tím
1 x bageta
1 x kofola alebo pivo
1 x turnajové hracie tričko, v ktorom budú tímy hrať svoje zápasy
na obed sa bude podávať pizza

Pre víťazov boli okrem trofejí a vecných cien pripravené aj voľné tikety od spoločnosti DOXXbet vo výške 80 €, 40 € a 20 € v kategórii mix a ženy a vo výške 120 €, 80 € a 40 € v kategórii muži.

V kategórii do 14 rokov potvrdili úlohu favorita chlapci z Považskej Bystrice hrajúci pod názvom Shake´N´Bake, ktorí vo finále oplatili prehru žilinskému tímu Potešný.

V kategórii chlapcov do 18 rokov sa víťazom stal žilinský tím Kristian and the band, ktorý vo finále možno trochu nečakane porazil Načo meno z Liptovského Mikuláša.

Najlepším tímom medzi dievčatami do 18 rokov sa stali Trénerove Džermilky, ktoré tak potvrdili stúpajúcu formu zo záveru série.

Do finále ženskej kategórie sa podľa očakávania priamo prebojoval favorit Túlavá morka a druhú finálovú miestenku získali po tuhom semifinálovom boji Leňochodky. V samotnom finále už mladosť a dravosť Túlavej morky nedala šancu skúsenostiam Leňochodiek a po víťazstve 6:1 sa z celkového triumfu tešili hráčky Túlavej morky.

Najdramatickejšie finálové zápasy sa odohrali v kategórii mix a muži. Oba finálové zápasy rozhodlo napokon až predĺženie.

Vo finálovom zápase kategórie mix sa stretol víťaz základnej skupiny Bingoooo, može byc zo Žiliny a víťaz semifinále Okolo pol 12 z Bratislavy. V predĺžení si šťastena nakoniec sadla na žilinský tím, keď obe družstvá nevyužili niekoľko príležitostí rozhodnúť finále vo svoj prospech.

Finále kategórie muži bolo reprízou minuloročného finále medzi žilinskými tímami Dano a jeho homoši a Stará škola. Víťazstvo tímu Dano a jeho homoši zabezečil ďalekonosnou strelou Michal Hájek a Dano a jeho homoši tak oplatili Starej škole minuloročnú finálovu prehru v predĺžení.

InHelp Championship (súťaž družstiev):

muži (4):
1. Dano a jeho homoši (Michal Hájek, Daniel Stránsky, Filip Obr, Michal Haviar, Adam Haviar)
2. Stará škola (Roman Jantošík, Zdeněk Remenec, Matej Ohrádka, Anton Šoška)
3. MILF Hunters (Marián Škubák, Milan Bobuľa, Erik Smetana)
4. UPRISING (Marek Lyš, Peter Kunovský, Juraj Sadloň, Marek Kunovský)

mix (4):
1. Bingoooo, može byc (Mária Chmulíková, Romana Ďurneková, Tomáš Makovický, Andrej Kušnier, Michal Podhorský)
2. Okolo pol 12 (Jozef Radakovič, Tibor Jány, Milan Baláž, Zuzana Smuteková)
3. Old school (Michaela Fabrici, Karin Číliková, Roman Jantošík, Anton Šoška, Zuzana Klinková)
4. BULVÁR (Jozef Bublík, Matej Ohrádka, Martin Futo, Radoslav Puraš, Lenka Straňáková)

ženy (4):
1. Túlavá Morka (Barbora Urbanová, Zuzana Smuteková, Sandra Hujsiová, Martina Letková)
2. Leňochodky (Karin Číliková, Michaela Fabrici, Zuzana Klinková, Katarína Rosenzweigová)
3. Sweet nothing (Romana Ďurneková, Mária Chmulíková, Mária Šimoníková)
4. Bod zvratu (Lenka Straňáková, Alica Gápová, Eva Šeligová)

chlapci do 18 rokov (5):
1. Kristian and the band (Kristián Kysucký, Ľuboš Blažíček, Filip Pažický)
2. Načo Meno (Matúš Petráško, Jakub Bendík, Igor Wlachovský, Ján Václav)
3. Jokers (Michal Imriš, Marián Kuzma, Viliam Markovič, Kristián Labaš)
4. Legendarna Crew (Michal Muška, Patrik Kuric, Šimon Ďuriš)
5. Basketball isn´t easy (Michal Bajzík, Ondrej Hudák, Viliam Pavela, Samuel Petráš)

dievčatá do 18 rokov (4):
1. Trénerove Džermilky (Ivana Lešťanová, Barbora Frniaková, Patrícia Škorvánková, Andrea Mišová)
2. Aďkine kozičky (Barbora Gondová, Alžbeta Šošková, Andrea Uličná, Natália Brončeková)
3. Water (Karolína Chovancová, Rebeka Chovancová, Nikola Majerčíková, Michaela Zvaríková)
4. KIJAK (Ivana Michaličková, Katarína Szemanová, Jana Radíková, Nina Muráňová)

do 14 rokov (4):
1. Shake´N´Bake (David Zachar, Adam Krčmárik, Tomáš Lovíšek)
2. Potešný (Juraj Kráľ, Samuel Fedor, Šimon Turza)
3. Las Vikis (David Michalek, Samo Lenjik, Adam Bočinec, Maroš Belčík)
4. KIJAK (Ivana Michaličková, Katarína Szemanová, Jana Radíková, Nina Muráňová)

Kompletné výsledky

O titul Lord of the Street v súťaži jednotlivcov bojovali najlepší dvaja hráči/hráčky v každej súťažnej kategórii:
muž: Michal Podhorský, Michal Hájek
žena: Zuzana Smuteková, Mária Chmulíková
dievča: Andrea Mišová, Karolína Chovancová (ako štvrtá v celkovom poradí z dôvodu neúčasti Simony Stalmašekovej a Mariany Cagáňovej)
chlapec do 18 rokov: Michal Imriš, Šimon Ďuriš
chlapec do 14 rokov: David Michalek, Dávid Erben

O celkovom víťazovi sa rozhodovalo v individuálnych súťažiach (free throws contest, 3pt shootout, 1on1).

Jednotlivé súťaže sa uskutočnili medzi zápasmi tímov, a to v nasledovnom poradí:
3PT SHOOT-OUT (každý hráč mal 30 s na streľbu z ľubovoľného miesta/miest, pričom do celkového hodnotenia sa mu započítal počet bodov zodpovedajúci počtu úspešne premenených pokusov)

FREE THROWS CONTEST (každý hráč mal 30 s na streľbu z ľubovoľného miesta/miest, pričom do celkového hodnotenia sa mu započítal počet bodov zodpovedajúci počtu úspešne premenených pokusov)

1on1 (zápas sa hral na 3 min hrubého času, pričom na útok bude mal útočiaci hráč 12 s, do celkového bodovania sa hráčom pripočíta počet bodov, ktoré v zápase dosiahnu).

Pre účastníkov finále súťaže jednotlivcov boli okrem trofejí pripravené darčekové poukazy do obchodov INTERSPORT v Žiline a Dolnom Kubíne v hodnote 50 € (víťaz kategórie muž, žena) a 30 € (víťaz kategórie chlapec do 18 rokov, dievča, chlapec do 14 rokov).

INTERSPORT LORDoftheSTREET (súťaž jednotlivcov):

muž:
1. Michal Podhorský
2. Michal Hájek

žena:
1. Zuzana Smuteková
2. Mária Chmulíková

chlapec:
1. Šimon Ďuriš
2. Michal Imriš

dievča:
1. Andrea Mišová
2. Karolína Chovancová

do 14 rokov:
1. Dávid Zachar
2. David Michalek

Fotogaléria z KIA FINAL FOUR 2015

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CON CON 94:68
19.09.2019
LAS LAS
WAS WAS 103:91
19.09.2019
LVA LVA
LAS LAS 22.09.2019 CON CON
LVA LVA 22.09.2019 WAS WAS

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 26/8 76,47%
2 Connecticut Sun 23/11 67,65%
3 Los Angeles Sparks 22/12 64,71%
4 Las Vegas Aces 21/13 61,76%
5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%
7 Seattle Storm 18/16 52,94%
8 Phoenix Mercury 15/19 44,12%
9 Indiana Fever 13/21 38,24%
10 New York Liberty 10/24 29,41%
11 Dallas Wings 10/24 29,41%
12 Atlanta Dream 8/26 23,53%

ScoreBoard ...

PDA PDA 04.10.2019 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 BK Slávia Žilina 0/0 0,00%
2 MBK Baník Handlová 0/0 0,00%
3 BKM Lučenec 0/0 0,00%
4 MBK Rieker COM-therm Komárno 0/0 0,00%
5 Patrioti Levice 0/0 0,00%
6 BC Prievidza 0/0 0,00%
7 Inter Bratislava 0/0 0,00%
8 Iskra Svit 0/0 0,00%
9 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 0/0 0,00%

ScoreBoard ...

DBA DBA 28.09.2019 PNC PNC
SAM SAM 28.09.2019 YAK YAK
RBK RBK 28.09.2019 SKP SKP

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 YOUNG ANGELS Košice 0/0 0,00%
2 MBK Ružomberok 0/0 0,00%
3 Piešťanské Čajky 0/0 0,00%
4 ŠBK Šamorín 0/0 0,00%
5 Dubček Bratislava 0/0 0,00%
6 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 0/0 0,00%