O ocenení sa dozvedel od Osvalda, zdieľaný príspevok mal 132 "páči sa mi to"

Publikované: 07.08.2015 Autor: Róbert Buček

Goran Bulatovič, Andrija Hrkač (Foto: Michal Búza)

Hráčom s najvyšším nárastom výkonnosti (MIP) v minulej sezóne Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) sa stal čiernohorský rozohrávač Goran Bulatovič. Rozhodli o tom redaktori Basket.sk v tradičnej výročnej ankete Hviezdy Basket.sk.

„Buliho“ o zisku ocenenia informoval prostredníctvom Facebooku jeho bývalý spoluhráč a blízky priateľ Tomáš Osvald. Jeho príspevok na sociálnej sieti mal veľký ohlas: 132 „likov“ a množstvo pozitívnych komentárov v diskusii.

„Osi bol prvý, kto mi povedal, že som zvíťazil v kategórii ‚Most Improved Player‘. Po jeho príspevku mi veľa ľudí poslalo gratulačné správy. Som hrdý a šťastný, že som získal túto cenu, ktorú by si však zaslúžilo aj veľa iných hráčov,“ rozhovoril sa 27-ročný basketbalista.

Tomáš Osvald - Goran Bulatovič MIP (Foto: Facebook)

Štatistiky Gorana Bulatoviča „narástli“ oproti predošlému ročníku geometrickým radom. Samozrejme, v Spišskej Novej Vsi nemal v kádri takú konkurenciu ako v Bratislave, ale pozitívom je najmä to, ako sa zhostil predtým nepoznanej úlohy lídra kolektívu. Kým v sezóne 2013/2014 dosiahol Bulatovič priemery 11 minút, 3,2 bodu, 1,8 asistencie a 2,1 získaného faulu na zápas, v minulom ročníku to už bolo 32 minút, 13,3 bodu, 6,8 asistencie a 7,2 plusového faulu na stretnutie.

„Bola to úžasná sezóna. Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom z basketbalového klubu v Spišskej Novej Vsi, fanúšikom, ktorí nás podporovali počas celého obdobia. Špeciálne hovorím ďakujem mojim bývalým spoluhráčom a trénerovi Kurillovi, ktorý mi veril a dal mi veľa priestoru na palubovke,“ odkázal Bulatovič. Len pripomíname, že Spišiaci splnili cieľ a prebojovali sa do prvého kola play-off, napokon obsadili výslednú 8. priečku.

Teší sa na medzinárodnú konfrontáciu

Letné mesiace strávil 186 cm vysoký stredný rozohrávač doma v Čiernej Hore so svojou rodinou a priateľmi. „Bolo to fajn, pretože počas sezóny nemám veľa príležitostí byť s nimi.“ Teraz už Goran hľadí na novú sezónu, v ktorej sa predstaví opäť vo farbách bratislavského Interu, kde pôsobil v období rokov 2012 – 2014 a dvakrát sa stal majstrom Slovenska. „S Interom chcem získať tretí titul,“ netají Bulatovič opätovné majstrovské ambície.

Spišská Nová Ves - Inter Bratislava (Justin Graham, Goran Bulatovič) (Foto: TASR)

Čiernohorec tvrdí, že vedenie „žlto-čiernych“ poskladalo dobrý tím, a preto dúfa v úspešnú sezónu. „Účasť v Pohári FIBA Europe bude veľká šanca pre nás všetky napredovať. Zmeriame si sily proti skutočne kvalitným družstvám. Ja budem robiť všetko pre to, aby som pomohol svojmu tímu. Teším sa na spoluprácu s výborným rozohrávačom T. J. Bannisterom. Som si istý, že sa veľa od neho priučím,“ dodal na záver pre Basket.sk Goran Bulatovič.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC