Streetfest Malacky opäť ožíva

Publikované: 19.06.2015 Autor: BaO

streetbal Malacky

Hudobno športové podujatie Streetfest Malacky bolo v minulosti jedným z najväčších svojho druhu na Slovensku a v Malackách sa nim tradične otváralo kultúrne leto. Akcia povodne začínala ako streetbalovy turnaj a postupne dostala festivalový, niekoľkodňový charakter. Posledný ročník sa uskutočnil v roku 2013 a vyzeralo to , že Streetfest už nikdy nebude.

Dvojica basketbalových nadšencov Karol Ivančik a Lojzo Sloboda z basketbalového oddielu TJ Strojár Malacky sa rozhodli podujatie obnoviť, ale dať mu pôvodnú myšlienku a tou bolo organizovanie jednodňového streetbalového turnaja. Ako povedal Karol Ivančik. „Rozhodli sme nadviazať na slávne časy malackého streetballu, kedy naše podujatie navštevovali desiatky družstiev z celého Slovenska. V tomto duchu chceme turnaj obnoviť bez hudobnej časti “.

S myšlienkou obnovenia turnaja oslovili aj primátora mesta, u ktorého našli podporu a spoločne našli veľmi zaujímavý priestor. Streetfest Malacky 2015 sa uskutoční v centre mesta na parkovisku vedľa športovej hale Malina a oproti Bille. Organizátori sú pripravení postaviť 4 až 6 kurtov v závislosti od počtu prihlásených družstiev. Akcia sa uskutoční v sobotu 4. júla od 9 hod ráno. Prihlášky sa dajú posielať do polnoci štvrtka 2. júla. Družstvá sa môžu prihĺasiť na mailovej adrese ivancik.karol@gmail.com alebo osobne u K. Ivančíka.

Kategórie : Žiaci a Žiačky nar. od 1.1. 2003 a mladší Žiaci a Žiačky nar. od 1.1. 2001 a mladší Juniorky od 1.1. 1997 a mladšie Juniori od 1.1. 1997 a mladší Muži Ženy Mix – v kategórii musí byť na ihrisku vždy žena. Štartovné na osobu je 5 euro. V cene štartovného je bulletin, minerálna voda a turnajové tričko. Ak hráč alebo hráčka bude štartovať v dvoch kategóriach , v druhej platí 2,50 € plus bez nároku na druhé tričko.

Bližšie informácie budú k dispozícii na FB stránke:

https://m.facebook.com/profile.php?…

 


Diskusia