Seneckú zastávku 3x3 Basket Tour neprekazil ani dážď

Publikované: 27.05.2015 Autor: Michal Duchovič/basketland.sk

3x3 Basket Tour 2015 Senec (Foto: Basketland)

Po týždňovej prestávke sa opäť rozbehol streetballový kolotoč, 3×3 Basket Tour 2015 mala pôvodne zavítať do areálu Slnečný jazier, ale počasie zmenilo plány a tak sa basketbalové súboje presunuli do areálu Telocvične Slávia, kde bolo opäť na čo pozerať.

Senec opäť prilákal pestrú škálu basketbalových našincov, ale aj profesionálov, do akcie sa zapojili všetky vyhlásené kategórie, celkovo sa v sobotu predstavilo 50 tímov. Počasie narušilo plány organizátorom, tí sa však nezľakli a v priestoroch telocvične Slávia pripravili dôstojné podmienky pre basketbalistov. Na dvoch kurtoch sa počas celodenného programu odohralo takmer 100 stretnutí, prítomní diváci mohli vidieť opäť aj zahraničnú konkurenciu, ktorá plánovala narušiť plány domácim favoritom. Zmena priestorov tiež znamenala aj zmenu herných plánov a od začiatku to na stretnutiach bolo vidieť. Hral sa dynamický basketbal, ktorý sa každému musel páčiť.

Tradične najviac tímov bolo v kategórii mužov, zahanbiť sa nedali ani kategórie open mix, juniori, ale aj mládežnícke kategórie. Tradičné tváre chceli stiahnuť manko na Letný Vánok, čo sa im aj podarilo, keďže svojho premožiteľa pred bránami finále v podobe neskoršieho víťaza, družstva Energy Team 69. Chuť si však chalani napravili v kategórii open mix, kde ich druhá verzia tímu – Zimný Vánok, pokračuje v dominancii, ani v Senci nedokázali nájsť vyzývateľa, ktorý by ich zosadil z trónu. U žien prekvapilo medzinárodné družstvo Flames, ktoré všetkým vypálilo rybník a hneď pri svojej prvej účasti na 3×3 Basket Tour zvíťazilo. Juniorské finále dalo dokopy staré známe tváre, na prvý pokus sa hneď z prvého miesta tešilo družstvo Mamasa. Pestré to bolo aj v kategórii open fun, najlepšiu mušku mal tím Squad. V najmladšej kategórii – Mix ZŠ, to bolo z pohľadu výsledkov najjasnejšie, Seredské nádeje svojho súpera totiž jasne predčili. Po seneckom podujatí sa teda poradie 3×3 Basket Tour riadne premiešalo.

Sprievodné podujatia boli tentoraz aj kvôli nabitému programu iba dve, ale záujem o ne bol tradične veľký. V súťaží šestkárov to bolo premiérové víťazstvo pre Lukáša. Trojková súťaž dvojíc priniesla opäť raz napínavé súboje tradičných dvojíc. Miss Siell a Alexandra Riecká tentoraz nezvíťazili, vo finálovom dueli mali oveľa presnejšiu mušku bratia Cihovci. Napriek nepriaznivému počasiu bolo v Senci na čo pozerať, spokojnosť bolo vidieť aj na hráčoch a organizátoroch podujatia, ktorý sa tešia na mimoriadne atraktívnu zastávku na Štrbskom plese a pevne dúfajú, že počasie bude konečne na ich strane.

Konečné poradie v jednotlivých kategóriách:

Muži: 1. Energy Team 69, 2. Diz iz lajf, 3. Letný Vánok

Ženy: 1. Flames, 2. Túlavá Morka, 3. Marshmallowky

Open Mix: 1. Zimný Vánok, 2. Okolo pol 12, 3. Macík

Open Fun: 1. Squad, 2. Krotitelia Tukov, 3. Jančiho Bobor

Juniori: 1. Mamasa, 2. Sedíme v aute, 3. MA-FI-JA

Mix ZŠ: 1. Seredské nádeje, 2. Superstarz, 3. For me behind me

Individuálne súťaže:

3pts. Shooting Contest – Miroslav a Jaroslav Ciho

VŠEMvs Free Throw Shooting – Lukáš

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC