Prví víťazi 3x3 Basket Tour 2015 sú už známi

Publikované: 02.05.2015 Autor: Michal Duchovič

3x3 basket 2

V piatok 1. mája sa úspešne zahájila tohtoročná 3×3 Basket Tour 2015 tradičným podujatím na Lafranconi, ktoré bolo aj v tomto roku súčasťou Unihier. Favoriti túžili obhájiť svoj titul, ale prekážkou im bola mimoriadne kvalitná konkurencia tímov.

Prvú z desiatich zastávok 3×3 Basket Tour sa podarilo hráčom a organizátorom úspešne zvládnuť. Areál FTVŠ na Lafranconi sa opäť po roku naplnil basketbalovými našincami, ale aj známymi tvárami či legendami pouličného streetballu. Počasie im prialo a tak sa od ranných hodín mohol začať boj o celkové prvenstvo. Na šiestich kurtoch zvádzali basketbalové súboje nie len tímy zo Slovenska, ale diváci mohli vidieť aj zástupcov z Česka, Španielska alebo Fínska. Celkovo sa odohralo 120 tvrdých, ale férových súbojov v štyroch kategóriách – Muži, Ženy, Open Mix a Juniori. Na svoje si prišli aj diváci, pre ktorých bol pripravený bohatý sprievodný program.

Prejdime k samotným výsledkom. Začíname najmladšou kategóriou, v ktorej sa o víťazovi rozhodlo až v dramatickej koncovke predĺženia. Pevnejšie nervy malo družstvo „GagoTheKing“, ktoré zvíťazilo nad tímom „Sedíme v Aute“. Rovnako dramatické to bol aj v Open Mixe, kde sa tiež predlžovalo. Zimný Vánok spravil vo finálovom stretnutí fenomenálny comeback, ktorý dokonal v predĺžení a nakoniec sa mohol tešiť z celkového prvenstva. Prekvapenia nastali v hlavných kategóriách, u žien sa hotovali na prvenstvo minuloročné obhajkyne, družstvo „Vydýchané z lavičky“, ale tie sa nakoniec museli uspokojiť s bronzom, pretože prvé miesto získal česko-fínske „Grit & Grind baby“. Na obhajobu v mužskej kategórii si brúsilo zuby reprezentačné družstvo Slovenska Letný Vánok, ale tí tiež dostali stopku v semifinále. Finále u mužov malo jednoznačný priebeh, prvenstvo a prize money v hodnote 111 € si odnieslo „Účko“.

3x3 basket tour

Zaujímavé to bolo aj v sprievodných kategóriách. Najlepším šestkárom spomedzi nabitého štartovacieho poľa sa stal Ľuboš. V trojkovej streľbe si v rozstrele vybojovali prvenstvo Miss Siell s Alexandra Rieckou, ktoré porazili bratov Cihovcov. Opäť divácky najatraktívnejšia bola smečiarska súťaž. Streetsportline Slam Dunk contest víťazom na Lafranconi sa stal Peter Vojtek z družstva Basket-Live, ktorý si tak okrem prvenstva zabezpečil lístok na finálovú smečiarsku súťaž, ktorá sa uskutoční 15. augusta na festivale Grape v Piešťanoch.

Diváci a basketbalisti odchádzali z akcie spokojní, čo samozrejme potešilo organizátora tohto podujatia Františka Kubalu: „Na úvodnom podujatí 3×3 Basket Tour 2015 sa zišla kvalitná konkurencia, najmä v hlavných kategóriách. Videli sme v akcii viacero reprezentantov, extraligových hráčov, ktorí si odohrali svoje. Napriek tomu vo vyraďovacích súbojoch dominovali tradične streetballové tímy. Myslím si, že máme za sebou pekné prvé podujatie našej tour, ktoré sa odohralo v rámci Unihier na tradičnom mieste na Lafranconi. Touto cestou by sme chceli pozvať basketbalistov, ale i priateľov tohto športu na ďalšie podujatie, ktoré sa uskutoční už budúcu sobotu vo Vajnoroch.“

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV