3x3 Basket Tour 2015 odštartuje na Lafranconi

Publikované: 29.04.2015 Autor: Michal Duchovič

3x3 Basket Tour 2014 (Foto: Basketland)

Prvý máj je tradične sviatkom práce, ale v tomto roku je to aj deň, kedy prvou zastávkou na Lafranconi oficiálne odštartuje tohtoročná jubilejná desiata 3×3 Basket Tour.

V piatok 1. mája sa otvoria v areáli Fakulty Telesnej Výchovy a Športu na Univerzite Komenského brány desiateho ročníka 3×3 Basket Tour 2015 ako súčasť najväčšieho športového podujatia pre študentov a mladých na Slovensku – Unihry.

Na tradičnom mieste odštartuje tvrdý, ale férový basketbalový boj o prvé body do tohtoročného rebríčka najväčšej outdoorovej basketbalovej akcie na Slovensku, ktoré vyvrcholí v polovici augusta na letisku v Piešťaňoch v rámci sprievodného programu festivalu GRAPE. Aj v tomto roku bude o čo hrať, pre tých najlepších sú nachystané prize money v hodnote 111 €, hodnotné ceny, ale v prvom rade príjemná basketbalová atmosféra. Piatkové podujatie začne od ôsmej hodiny, kedy sa budú môcť zaprezentovať prihlásené družstva, prvé zápasy sú na programe o hodinu neskôr.

Sme radi, že sa nám poradilo spojiť sily s novými organizátormi Unihier a outdoorovú streetballovú sezónu opäť otvoríme už v prvý májový deň na Lafranconi. Hráči, hráčky, ako aj diváci sa majú na čo tešiť, okrem tradičných podkošových súbojov pod jedným košom na „Lafku“ uvidia bohatý sprievodný a športový program, pre ktorý sa oplatí prísť," uviedol pred úvodným podujatím zakladateľ a hlavný organizátor série 3×3 Basket Tour 2015 František Kubala.

Na svoje si na Unihrách prídu samozrejme aj diváci, v rámci sprievodného programu je pre nich pripravený bohatý sprievodný program plný muziky a dobrej nálady, siedmy ročník Unihier im tiež prináša možnosť zapojiť do ostatných športových kategórií ako futbal, tenis, beach volejbal a mnohých iných. Kto nemá chuť na aktívne vykonávanie športovanie aktivity, ten môže skúsiť jógu, tanečný workshop alebo napríklad si dať komplexne analyzovať svoje telo. Vrcholom sprievodného programu bude boxerská exhibícia ambasádora podujatia Tomiho „Kida“ Kovácasa.

V basketbalovom programe samozrejme nebude chýbať súťaž o najlepšieho strelca trestných hodov, trojkára a divácky najatraktívnejšia súťaž – Streetsportline Slam Dunk Contest. Minulý ročník obhájili v hlavných kategóriách známe tváre, kategóriu muži ovládlo družstvo Letného Vánku, v kategórii žien zase tím Vydýchané z lavičky. U juniorov bude prvenstvo obhajovať tím Sedíme v aute a v doplnkových kategóriách môžu opäť zabojovať o víťazstvo družstvá Túlavá Morka a Big Blue. Po slávnostnom dekorovaní víťazov bude možné ukončiť celodenný program účasťou na Bratislavskom majálese, ktorý bude aj v tomto roku nabitý hviezdnymi menami.

Všetky informácie spolu s prihlasovaním na jednotlivé zastávky 3×3 Basket Tour 2015 nájdete na oficiálnom webe podujatia – www.basketland.sk. Registrácia na prvé podujatie bude uzatvorená v stredu 29. mája úderom polnoci.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV