Najlepší slovenskí streetbalisti si zmerajú sily v rámci 3x3 Basket Tour

Publikované: 17.04.2015 Autor: Michal Duchovič Foto: Basketland

3x3 Basket Tour ilustračné foto (Foto: Basketland)

Najväčšie vonkajšie basketbalové podujatie na Slovensku – 3×3 Basket Tour vstupuje už do svojho desiateho ročníka. Na čo všetko sa môžu fanúšikovia pouličného basketbalu v tomto roku tešiť?

Jubilejný desiaty ročník 3×3 Basket Tour sa opäť vydá od mája naprieč Slovenskom, aby našiel najlepších streetbalistov pod Tatrami. Svedomitá práca organizátorov počas poslednej dekády sa preniesla do faktu, že celé podujatie je zaradené do oficiálneho 3×3 programu SBA, ako aj medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA.

Bojovať o body do rebríčka a možnosť reprezentovať Slovensko budú mať hráči na desiatich regionálnych podujatiach, ktoré vyvrcholia veľkým finále 15. augusta na piešťanskom letisku v rámci hudobného festivalu Grape. Basketbalistami obľúbená séria bude fungovať aj v tomto ročníku pod záštitou Slovenskej streetbalovej asociácie v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou a regionálnymi partnermi.

„Desiaty ročník, desať podujatí, od západu na východ, od Tatier k Dunaju, to bude tohtoročná jubilejná 3×3 Basket Tour, v ktorej chceme zúročiť naše desaťročné skúsenosti a pripraviť všetkým účastníkom sériu na ktorú budú radi a dlho spomínať,“ uviedol pred štartom série zakladateľ Slovenskej Streetballovej Asociácie, František Kubala.

Všetko vypukne už prvého mája v areáli Fakulty Telesnej Výchovy a Športu na Univerzite Komenského, organizátori ani v tomto roku nezabudli ani na tradičné podujatie vo Vajnoroch. Z Bratislavy sa tour presunie k Slnečným jazerám do Senca. Na strednom Slovensku sa basketbalisti budú môcť pasovať v atraktívnej lokalite areálu FIS na Štrbskom Plese, v rámci sprievodného podujatia 3. ročníku Rajec High Tatras Night Run. Júnové zastávky sú vyhradené Žiline, Ružomberku a Handlovej. Osemnásteho júla bude turnaj súčasťou Iskra Svit Festu, o týždeň neskôr pod Urpínom zas hip hopového festivalu Outbreak Europe. Hip Hop a basketbal budú spolu fungovať na Zemplínskej Šírave.

„Záverečnou čerešničkou na torte bude vyvrcholenie celého turnaja na známom multikultúrnom festivale, ktorý sa každý rok uskutočňuje v Piešťanoch – Final Four Grape StreetBall,“ prezrádza novinky zakladateľ SSA Kubala.

3x3 Basket Tour 2015 plagát (Foto: Basketland)

Aj v desiatom ročníku si organizátori pre basketbalových profesionálov a našincov pripravili niekoľko zaujímavých noviniek. Zmerať sily si budú môcť pouliční basketbalisti v týchto hlavných kategóriách – ženy, muži a juniori, mládežnícke kategórie sa môžu popasovať v Mini streete, Mix ZŠ, dievčatá a doplnkových kategóriách.

Počas každého turnaja čaká na divákov bohatý sprievodný program, plný hudby, tanca, festivalových atrakcií. Azda ajväčším lákadlom bude však už tradične smečiarska súťaž pod názvom „Streetsportline Slam Dunk Contest“, v ktorej sa určite opäť dočkáme niekoľkých nevšedných skokanských kúskov. Desať najlepších „jumperov“ predvedie svoje kúsky v rámci sobotného večerného programu Grape festivalu pod žiarou reflektorov. Pre divákov budú pripravené rôzne súťaže, príjemná atmosféra a hlavne vynikajúce basketbalové súboje.

Všetky informácie o priebehu celej 3×3 Basket Tour spolu s prihlasovaním na jednotlivé turnaje nájdete na oficiálnom webe podujatia – basketland.sk.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV