T.J. Bannister MVP základnej časti

Publikované: 03.03.2015 Autor: Róbert Buček

Bannister

Redakcia Basket.sk určila po skončení základnej časti najužitočnejšieho hráča (Most Valuable Player – MVP) a All-Stars tím Eurovia Slovenskej basketbalovej li­gy.

MVP HRÁČ: T.J. Bannister

V prípade najlepšieho hráča základnej časti bol náš názor jednomyseľný. Zvolili sme amerického rozohrávača v službách MBK Rieker Com Therm Komárno T.J. Bannistera. Dvadsaťpäťročný basketbalista, pochádzajúci zo slnečnej Floridy, sa stal suverénne najlepším nahrávačom (priemer: 8,3 asistencie na zápas) a tretím najlepším strelcom (18,8 bodu na duel) „tabuľkovej časti“. Uvidíme, kedy bude môcť Bannister zasiahnuť do play-off, keďže na konci základnej časti musel podstúpiť operáciu pre problémy s bedrovým svalstvom.

ALL-STARS TÍM: V prípade najlepšej „päťky“ sme sa dlho rozhodovali, kto z trojice rozohrávačov T.J. Bannister, Goran Bulatovič, Luka Igrutinovič sa nezmestí do All-Stars tímu. Tiež sme zvažovali, či zaradiť medzi najlepších Justina Warda, ktorý mal skvelé štatistiky, ale väčšinu sezóny pôsobil v tomto ročníku v slabučkej Nitre. Napokon „Čierny Peter“ na poste rozohrávača zostal v ruke najlepšieho strelca SBL Igrutinoviča, ktorý na rozdiel od Bulatoviča nedoviedol svoj tím do play-off. Ward sa napokon zmestil do All-Stars tímu – sme zvedaví, či svoju nomináciu potvrdí výkonmi v play-off za bratislavský Inter.

T.J. Bannister

Bannister bol s priemerom 35,15 min na zápas najvyťaženejším hráčom nielen komárňanského družstva, ale celej SBL. Jeho skvelý priemer 18,6 bodu, 8,3 asistencie (plus 7,2 získaných faulov) sme už spomenuli. T.J. sa môže pochváliť aj solídnou 35 percentnou úspešnosťou streľby spoza trojkového oblúka.

Goran Bulatovič

Spišská Nová Ves môže vďačiť najmä tomuto hráčovi, že si po ročnej pauze zahrá v play-off. Čiernohorský tvorca hry sa odvďačil trénerovi Kurillovi za dôveru viacerými výbornými výkonmi. Dvakrát dosiahol veľmi cenné triple-double. S priemerom 7 asistencie na zápas bol druhým najlepším nahrávačom základnej časti.

Goran Bulatovič, Andrija Hrkač (Foto: Michal Búza)

Igor Marič

Prievidza vyhrala základnú časť predovšetkým vďaka kolektívnym výkonom založeným na precíznej defenzíve. Ak by sme mali vypichnúť jedného hráča BC, vyberáme chorvátskeho krídelníka Igora Mariča. Jeho úspešnosť trojok 48,1 percent vzbudzuje rešpekt. Marič priemerne nastrieľal 14,6 bodu a doskočil 4,6 lôpt.

Igor Marič (BC Prievidza) (Foto: pdbasket.com)

Peter Sedmák

Priemery 17 bodov, 6,8 doskoku a 2,3 asistencie na zápas robia z Petra Sedmáka najužitočnejšieho hráča bratislavského Interu. Reprezentačný pivot je jediným Slovákom, ktorý sa dostal do All-Stars tímu. Odchovanec svitského basketbalu odohral v základnej časti za „žlto-čiernych“ 32 stretnutí, pričom až sedemkrát si pripísal dvojciferné hodnoty bodov a doskokov (tzv. double – double).

Peter Sedmák

Justin Ward

Pod Zoborom predviedol najmä svoje ofenzívne schopnosti. Na začiatku februára prestúpil z Nitry do Interu a v hlavnom meste si postupne získava dôveru ruského trénera Olega Meleščenka. S priemermi 19,2 bodu, 8,5 doskoku a 1,7 bloku na stretnutie ukončil základnú časť ako jej druhý najlepší strelec, tretí najlepší v doskokoch a druhý v blokoch.

Justin Ward (Foto: Rastislav Búger/nitra.dnes24.sk)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia