Hruščáková: Musím dokazovať, že si ocenenie zaslúžim

Publikované: 26.01.2015 Autor: Róbert Buček

Good Angels Košice hráčky (Pindrochová, Hruščáková, Bojovičová) (Foto: Jozef Perháč)

Slovenská reprezentantka Žofia Hruščáková pôsobiaca v momentálne najlepšom slovenskom basketbalovom klube Good Angels Košice je piatou najlepšou mladou hráčkou v Európe. Rozhodli o tom odborníci a fanúšikovia v oficiálnej ankete európskej sekcie Medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA Európa.

„Vôbec som nečakala, že by som sa do ankety medzi deväť najlepších mladých hráčok mohla dostať. Už to ma neskutočne potešilo, a to piate miesto ani nevravím. Len musím to troška viac dokazovať na palubovke, že si to piate miesto zaslúžim,“ povedala košická rodáčka v rozhovore, ktorý pripravil PR manažér Good Angels Marek Grondžel v spolupráci s Basket.sk.

Dvadsaťročná pivotka (nar. 12. januára 1995) zhodnotila uplynulý kalendárny rok nasledovne: „Bola som so ženskou ‚repre‘, myslím, že sme spolu odviedli dobrú prácu. Takisto na majstrovstvách Európy do 20 rokov sme síce skončili ôsme, ale s Barčou Bálintovou sme to dobre ťahali.“

Prečítajte si aj: HRUŠČÁKOVÁ PIATA V EURÓPE

Hruščáková tvrdí, že musí zabudnúť na podľa jej slov zlé euroligové stretnutie v Montpellieri (Košičanky tam prehrali 60:65, pozn. red.) a ukázať, že skutočne patrí medzi najväčšie talenty starého kontinentu. „Musím stále dokazovať, že si to ocenenie zaslúžim a musím napredovať ďalej. Nesmiem pokračovať ako v poslednom euroligovom zápase. Treba si to trocha urovnať v hlave, asi je to hlavne o nej.

S dobrými výkonmi ide ruka v ruke väčšia zodpovednosť. „Už sú na nás kladené vyššie požiadavky. Musíme zapojiť hlavu a nie brať to tak, že prídem na ihrisko a odohrám tri minúty. Už to nie je tak, že sa ma to netýka, tie zápasy sa ma týkajú a musíme nejako prispieť do ich vývoja,“ dodala Žofia Hruščáková.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK