Čekovský musí bojovať, Bojanovskému sa nedarí, Tot hrá málo

Publikované: 05.01.2015 Autor: Tomáš Prokop/redaktor Denníka Šport

Cekovsky Michal (Foto: facebook MC)

Tento rok máme v NCAA viacero hráčov, ktorí pôsobia v najkvalitnejšej najvyššej divízii. Darí sa im striedavo. Veľmi dobre začali nováčikovia Šimon Krajčovič s Michalom Čekovským, ale v poslednom čase hrajú málo. Darí sa Vladimírovi Nemčokovi, ale ten hráva len nižšiu súťaž NAIA.

Boris Bojanovský

Najskúsenejší z našich basketbalistov, v univerzitnej súťaži pôsobí tretiu sezónu. Nedarí sa mu však zlepšiť čísla z predošlého roka. Predpokladalo sa, že by mohol byť v tejto sezóne už jedným z lídrov Floridy State. Klesli mu však minúty na palubovke. Vlani hrával dvadsať minút, teraz len okolo štrnásť. Dával 5,9 bodov a doskočil 4 lopty, teraz má priemer 4.9 bodov a 3,8 doskokov. Výrazne mu klesol priemer blokov, v ktorých bol výborný. Mával skoro dva bloky na stretnutie, teraz nemá ani jeden. Najlepší zápas v sezóne odohral na konci novembra proti Massachussets, keď dal za 22 minút 18 bodov a doskočil 5 lôpt. Vyšiel mu tiež duel na začiatku decembra s Nebraskou. Zaznamenal double-double. Za desať bodov a desať doskokov.

Bojanovsky Boris (Foto: florida state)

Michal Čekovský

Nováčik na prestížnej univerzite Maryland musí bojovať o svoje minúty vo veľkej konkurencii pod košových hráčov. Pozitívom je, že sa už vo svojom prvom roku dostal do rotácie. Hráva okolo šestnásť minút, za ktoré stihne 3,5 bodu, 3,4 doskoku a 1,1 bloku. Viac sa mu darilo na začiatku ročníka, za posledných päť zápasov dal len šesť bodov a hral len okolo jedenásť minút. Najlepšiu mu vyšiel zápas proti Virginia Military Institute. Za 23 minút dal 10 bodov, doskočil šesť lôpt a pridal aj tri bloky.

Šimon Krajčovič

Veľmi dobrý začiatok univerzitnej kariéry zažil šikovný rozohrávač Šimon Krajčovič. Napriek svojmu výškovému deficitu sa ihneď prebojoval v Loyole Marymount do rotácie. Postupne však jeho minutáž klesá. Odchovanec Považskej Bystrice hráva priemerne 19 minút, za ktoré má 3,5 bodu, 2,8 asistencie a 2,1 doskoku. Skvele mu vyšiel zápas proti škole UC Irvine, za ktorú kedysi hrávali Pavol Lošonský a Peter Šimek. Krajčovič mal výborné štatistiky. Za osemnásť minút stihol dvanásť bodov, deväť asistencií, štyri doskoky a získal dve lopty.

Krajcovic Simon (Foto: Loyola Marymount)

Oliver Tot

Niekdajší rozohrávač Interu Bratislava a syn známeho odborníka Stevana Tota zažíva ťažký debut v Amerike. V drese William a Mary Tribe sa objavuje na palubovke málo. Na začiatku skoro vôbec nehrával a teraz dostáva šancu len na pár minút. Zatiaľ odohral v sezóne šesť zápasov, v ktorých má priemer 1,5 bodu, 1,8 asistencie a 1,3 doskoku. Najlepšiu mu vyšiel duel proti Bluefieldu v novembri. Zaznamenal päť bodov, päť asistencií. Jeho štart ovplyvnilo aj zranenie, ktoré ho trápilo od reprezentácie a tiahlo sa až do novembra.

Tot Oliver (Foto: osnetwork.com)

Jakub Petráš

Náročné to má aj pivot Jakub Petráš, ktorý je na škole Stony Brook Seawolves. Dobré je aspoň to, že vybieha na palubovke v každom zápase. Odohral ich pätnásť. Priemerne nastupuje na osem minút, za ktoré stihne 1,6 bodu a 1,7 doskoku. Najlepšie stretnutie odohral proti Cinncinati, ktorému nastrieľal sedem bodov a doskočil štyri lopty za sedemnásť minút na palubovke.

Jaroslav Morávek

Cez leto podpísal zmluvu s Troy Trojans z Alabamy. Bol zranený, v sezóne odohral tri zápasy, ešte v novembri.

Andrej Slávik

Slávik je hráčom univerzity Idaho State, ktorá hráva prvú divíziu NCAA. V tejto sezóne nastúpil v jedenástich zápasoch. Príležitosť dostal na necelých desať minút, za ktoré stihol necelý bod a doskok na stretnutie.

Viktor Juríček

Prvú divíziu NCAA hráva aj odchovanec Prievidze Viktor Juríček. Pod košový hráč oblieka dres Texas A&M-CC Islanders. Za desať zápasov stihol 2,9 bodov a okolo jedného doskoku pri deviatich minútach na palubovke.

Vladimír Nemčok, Róbert Rozim a Martin Matejčík

Nemcok Vladimir (Foto: scueagles.com)

Trojicu basketbalistov máme aj v nižšej súťaži, v tíme NAIA za Soutwestern Christian University. Najviac sa z nich darí Vladimírovi Nemčokovi. Patrí medzi najlepších hráčov svojho tímu. Hráva najviac spomedzi celej zostavy, vyše 34 minút. Priemerne dá 12,7 bodov, 4,9 asistencií a doskočí 3,6 lôpt na zápas. Zlé čísla nemá ani Róbert Rozim, ktorý dá priemerne 9,8 bodov a doskočí skoro päť lôpt. Martin Matejčík zas má 4,2 bodu a 2,3 doskoku.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia