Michala Čekovského môžete vidieť dnes aj na slovenskej televízii

Publikované: 21.12.2014 Autor: Tomáš Prokop/redaktor Denníka Šport

Cekovsky Michal (Foto: facebook MC)

Basketbalistov univerzity z Marylandu čaká dnes dôležitý duel proti Oklahome State. V drese Marylandu by sa mal predstaviť aj slovenský nováčik NCAA Michal Čekovský. Dvadsaťročný basketbalista sa pomaly udomácňuje v prestížnej lige a v prvom ročníku dostáva šancu hrať.

„V poslednom čase to nebolo najlepšie, aj teraz idem do telocvične viac trénovať,“ povedal slovenský pod košový hráč Basket.sk. V jedenástich zápasoch dostal príležitosť priemerne na sedemnásť minút. Za tento čas stíha 4,3 bodov a 3,6 doskokov. Najlepšie mu vyšiel posledný duel na konci novembra, keď VMI Keydets nastrieľal desať bodov, doskočil šesť lôpt a zblokoval tri strely. V poslednom stretnutí proti Južnej Karolíne neskóroval a pripísal si len štyri doskoky.

Dnešný zápas proti silnej Oklahome State, ktorá prehrala len jeden z deviatich stretnutí vysiela od ôsmej v priamom prenose SlovakSport 3. Podobne dobre ako súper však hrá aj Maryland, ktorý to má zatiaľ 10/1.

„Sme tím, ktorý má dostatok sebavedomia. Zvýšili ho najmä výkony mladých hráčov, ktorí zostave výrazne pomohli. Medzi vyspelých hráčov patrí už aj Michal Čekovský, ktorý pomaly napreduje, aj keď mu posledné stretnutia nevyšli,“ povedal Baltimore Sun tréner školy Mark Turgeon.

„Michal chce byť výborným basketbalistom. Okrem nespochybniteľného talentu má veľkú vôľu na sebe pracovať, čo je výborná vizitka. Už po pár mesiacoch, keď zažíva veci, ktoré nikdy predtým nevidel, ako dvadsaťtisíc fanúšikov v hale, vie tímu pomôcť v dôležitých situáciách, čo si na ňom ceníme,“ dodal asistent trénera Marylandu Dustin Clark.

Cekovsky Michal (Foto: facebook MC)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia