V základných zostavách na Zápas hviezd SBL aj dvaja Slováci

Publikované: 11.12.2014 Autor: TASR

All Star Game 2014

Slovenskí basketbaloví reprezentanti Marek Jašš z BC Prievidza a Martin Bílik z bratislavského Interu figurujú v základných zostavách na exhibičný Zápas hviezd Eurovia SBL. Súboj najlepších hráčov extraligy sa v tradičnom formáte Východ vs Západ uskutoční v sobotu od 18.00 h v bratislavskej Hant aréne.

Absolútnymi víťazmi sa v hlasovaní fanúšikov stali americký pivot Lakeem Jackson zo Svitu a chorvátsky ostrostrelec Komárna Saša Jankovič. Obaja dostali zhodne po 2148 hlasov. Jacksona v základnej zostave Východu doplnia jeho klubový spoluhráč Sven Smajlagič, Dražen Klarič z Prievidze, Goran Bulatovič zo Spišskej Novej Vsi a spomínaný Marek Jašš.

Okrem Jankoviča a Bílika budú otváraciu zostavu Západu tvoriť Willie Bannister a Siniša Bilič z Komárna, ako aj nitriansky Justin Ward. Tradičnou súčasťou exhibície bude súťaž o najlepšieho trojkára a najlepšieho smečiara.

Nominácie na Zápas hviezd Eurovia SBL 2014
Východ: Goran Bulatovič (Č.Hora/Spišská Nová Ves), Sven Smajlagič (Chorv./Svit), Marej Jašš (SR/Prievidza), Dražen Klarič (Chorv./Prievidza), Lakeem Jackson (USA/Svit) – striedajúci hráči: Carlos Smith (USA/Svit), Bojan Stanojevič (Srb./Handlová), Igor Marič (Chorv./Prievidza), Luka Drezga (Chorv./Handlová), Milan Žiak (SR/Banská Bystrica)
Tréneri: Krunoslav Krajnovič (Chorv./Prievidza), Rudolf Jugo (Chorv./Svit)

Západ: Willie Bannister (USA/Komárno), Martin Bílik (SR/Inter Bratislava), Siniša Bilič (Slovin./Komárno), Saša Jankovič (Chorv./Komárno), Justin Ward (USA/Nitra) – striedajúci hráči: Martin Rančík, Nenad Miloševič (obaja SR/Inter Bratislava), Róbert Bečarik, Lukáš Hoferica (obaja SR/Karlovka Bratislava), Luka Igrutinovič (Srb./Levice)
Tréneri: Milan Černický (SR/Karlovka Bratislava), František Rón (ČR/Inter Bratislava)

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 74:82
06.02.2021
LUC LUC
SNV SNV 80:58
06.02.2021
HAN HAN
INT INT 76:61
06.02.2021
LEV LEV
HAN HAN 106:103
10.02.2021
SVT SVT
LUC LUC 76:77
10.02.2021
INT INT
LEV LEV 88:85
10.02.2021
SNV SNV
SNV SNV 27.02.2021 SVT SVT
LEV LEV 27.02.2021 LUC LUC
PDA PDA 27.02.2021 HAN HAN
LUC LUC 03.03.2021 SNV SNV
HAN HAN 03.03.2021 INT INT
SVT SVT 03.03.2021 PDA PDA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 14/9 60,87%
2 Spišskí Rytieri 16/11 59,26%
3 Inter Bratislava 16/11 59,26%
4 BKM Lučenec 15/12 55,56%
5 Iskra Svit 12/12 50,00%
6 BC Prievidza 8/16 33,33%
7 MBK Baník Handlová 8/18 30,77%

ScoreBoard ...

SNV SNV 22:79
20.02.2021
SKP SKP
SAM SAM 72:65
20.02.2021
PNC PNC
YAK YAK 67:72
21.02.2021
RBK RBK
BPP BPP 27.02.2021 SKP SKP
SNV SNV 27.02.2021 UMB UMB
SNV SNV 13.03.2021 BPP BPP
SKP SKP 13.03.2021 UMB UMB
SAM SAM 13.03.2021 RBK RBK
PNC PNC 13.03.2021 YAK YAK

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 8/2 80,00%
2 MBK Ružomberok 7/3 70,00%
3 YOUNG ANGELS Košice 3/7 30,00%
4 ŠBK Šamorín 2/8 20,00%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 9/0 100,00%
2 BAM Poprad 6/3 66,67%
3 BK ŠK UMB Banská Bystrica 3/5 37,50%
4 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/10 0,00%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
2 MBK Ružomberok 12/2 85,71%
3 YOUNG ANGELS Košice 11/3 78,57%
4 ŠBK Šamorín 8/6 57,14%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/8 42,86%
6 BAM Poprad 4/10 28,57%
7 BK ŠK UMB Banská Bystrica 2/12 14,29%
8 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/14 0,00%