Krajčovič najlepším strelcom tímu pri svojom debute v NCAA

Publikované: 21.11.2014 Autor: Michal Bakaj/redaktor TASR Foto: lmulions.com

Šimon Krajčovič (LMU) (Foto: lmulions.com)

Slovenský basketbalista Šimon Krajčovič absolvoval v noci na piatok debut v prvej divízii zámorskej univerzitnej NCAA. Dvadsaťročný rozohrávač (187 cm) odohral premiérový duel v drese Loyola Marymount Lions na palubovke univerzity Arizona State, v ktorom sa po výsledku 68:44 tešil z víťazstva domáci tím.

Krajčovič strávil na palubovke 21 minút a s deviatimi bodmi bol spolu s Evanom Payneom najlepším strelcom „levov“. Odchovanec trenčianskeho a považskobystrického basketbalu premenil z poľa 3 zo 7 pokusov, 3 zo 4 trestných hodov, zaznamenal aj tri doskoky, tri získané lopty a dve asistencie. Hosťom sa duel vôbec nevydaril, keď ich strelecká úspešnosť bola len chudobných 28 percent. Zverenci trénera Mikea Dunlapa v každom z polčasov dali z hry iba po osem košov. „V obrane sme hrali dobre, ale rozhodujúcim faktorom dnešnej prehry bola naša neschopnosť v ofenzíve,“ hodnotil duel kouč Dunlap.

Šimon Krajčovič (LMU) (Foto: lmulions.com)

Ďalší Slovák v NCAA

Krajčovič, ktorý v uplynulých troch rokoch pôsobil v juniorskej akadémii CBA (Canarias Basketball Academy) na Kanárskych ostrovoch, sa tak stal ďalším Slovákom v najvyššej divízii NCAA. Elitnú univerzitnú súťaž už v aktuálnej sezóne hrajú Boris Bojanovský (Florida State), Michal Čekovský (Maryland), Oliver Tot (William & Mary Tribe) a Jakub Petráš (Stony Brook Seawolves), na svoju šancu v drese Texas A&M-Corpus Christi čaká aj Viktor Juríček. Loyola si vybrala Krajčoviča do tímu na základe jeho výkonov v drese CBA počas série turnajov na americkom kontinente. Mladý Slovák zaujal najmä na tom februárovom, keď mal priemer 13,3 bodu, 7,3 asistencie a 2,3 získanej lopty na zápas. Bývalý mládežnícky reprezentant SR zároveň pomohol CBA v apríli do Final Four juniorskej ligy v Španielsku.

„Šimon patril medzi opory slovenských mládežníckych výberov a zásluhou toho dostal šancu nastúpiť proti kvalitným tímom z celého sveta. Má výborný prehľad v hre, cit pre prihrávku a je šikovný pri realizovaní herných systémov. Sme veľmi radi, že ho máme v tíme a som presvedčený, že postupne sa stane dôležitou súčasťou mužstva,“ uviedol na adresu Krajčoviča tréner Dunlap.

Talentovaný tvorca hry, ktorý figuruje aj v širšej nominácii Slovenska na univerziádu 2015 v Gwangju, je jedným z ôsmich zahraničných hráčov v tíme Loyola Marymount. Okrem neho na losangeleskej univerzite hrávajú aj Čech Petr Heřman, Chorvát Marin Mornar či Nigérijčan Ayodeji Egbeyemi.

 


Diskusia