Hviezdou 14. kola SBL Sven Smajlagič

Publikované: 20.11.2014 Autor: Michal Múcska

Svit - Nitra (Berkis, Smajlagič) (Foto: Vladimír Dorňák)

Na rozdiel od 13. kola, v ktorom dominovali domáce tímy, v 14. kole Eurovia SBL sa okrem „Spišiakov“ nikomu nepodarilo obhájiť domácu palubovku.

„Hviezdou kola“ Sven Smajlagič

Svitu sa konečne podarilo prerušiť šnúru troch prehier a pripísali si výhru na pôde „baníkov“ z Handlovej. Výraznou mierou sa o to pričinil krídelník Iskry Sven Smajlagič, ktorý do koša súpera nastrieľal 24 bodov a bol najlepším strelcom zápasu. Zo všetkých hráčov mal aj najvyšší koeficient užitočnosti – 25. Doskočil štyri lopty, premenil päť trojkových pokusov z ôsmich a s úspešnosťou 61 percent z poľa si odnáša titul „Hviezda kola“.

„Čiernym koňom kola“ Jaroslav Musil

Sporadický člen rotácie majstra z Bratislavy na pôde minulosezónneho rivala z Nitry odohral takmer 25 minút a ukázal, že nie je iba menom na súpiske. Do koša súpera nastrieľal štrnásť bodov, čo je o bod viac, ako jeho doterajšie sezónne maximum. Navyše v uplynulých troch zápasoch si na konto pripísal iba dva body. Na palubovke SPU premenil štyri trojkové pokusy zo šiestich a pridal aj štyri doskočené lopty.

„Slovenským hráčom kola“ Róbert Bečárik

Dominanciu Petra Sedmáka v ankete „Slovenský hráč kola“ prerušil Róbert Bečárik z Karlovky. Aj keď „vysokoškoláci“ podľahli na domácej palubovke proti Komárnu 81:94, iba 23-ročný rozohrávač nastrieľal do koša súpera dvadsať bodov a bol najlepším strelcom zápasu. Dvanásť bodov si pripísal po premenených strelách spoza trojkového oblúka (4/6), čo je za necelých devätnásť minút na palubovke úctyhodný výkon.

Zaujali aj Bannister, Batina, Ward, Sedmák, Story či Drezga

Mančaft Komárna si odniesol z palubovky Karlovky výhru 94:81, pričom výraznou mierou sa o výsledok pričinil T.J. Bannister s devätnástimi bodmi a ôsmimi asistenciami. Marko Batina z Prievidze bol najväčším súperom Svena Smajlagiča v boji o titul „Hviezdy kola“, no náročnosť súpera nakoniec rozhodla v prospech krídelníka Iskry. Batina do koša Bystričanov nastrieľal 26 bodov a priviedol Prievidzu k výhre 85:66. Z kádra porazenej Nitry nás zaujal Justin Ward s 30 bodmi a trinástimi doskokmi, avšak k výhre nad Interom to nestačilo. „Žlto-čiernych podržal Peter Sedmák s devätnástimi bodmi a piatimi doskokmi. Levičanom nepomohol ani Malik Story s 21 bodmi a „levy“ podľahli Spišiakom 83:75 po predĺžení. Z kádra Handlovej zahviezdil Luka Drezga s 22 bodmi, ani to však na výhru domácich nestačilo.

„Hviezdy kola“ SBL 2014/2015

1. kolo: Luka Igrutinovič (BK Levickí Patrioti)
  2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. BK Levickí Patrioti
  3. kolo: Luka Igrutinovič (BK Levickí Patrioti)
  4. kolo: P. J. Alawoya (MBK Rieker Com Therm Komárno)
  5. kolo: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therm Komárno)
  6. kolo: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therm Komárno)
  7. kolo: Eddi Jurjevič (BK Levickí Patrioti)
  8. kolo: Louis Charles Munks (ŠKP Banská Bystrica)
  9. kolo: Peter Sedmák (Inter Incheba Bratislava)
  10. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
  11. kolo: Martavious Irving (MBK SPU Nitra)
  12. kolo: Saša Jankovič (MBK Rieker Com Therm Komárno)
  13. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
  14. kolo: Sven Smajlagič (Iskra Svit)

„Čierne kone kola“ SBL 2014/2015

1. kolo: Lukáš Hoferica (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
  3. kolo: Tomáš Osvald (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
  4. kolo: Lukáš Krajňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
  5. kolo: Goran Bulatovič (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
  6. kolo: Stan Brown (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
  7. kolo: Stanislav Baldovský (BK Inter Incheba Bratislava)
  8. kolo: Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therm Komárno)
  9. kolo: Luka Igrutinovič (BK Levickí Patrioti)
  10. kolo: Milič Blagojevič (ŠKP Banská Bystrica)
  11. kolo: Richard Kucsa (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
  12. kolo: Miroslav Žídzik (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
  13. kolo: Matej Marchyn (MBK Rieker Com Therm Komárno)
  14. kolo: Jaroslav Musil (BK Inter Incheba Bratislava)

„Slovenskí hráči kola“ SBL 2014/2015

1. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
  3. kolo: Roman Vido (MBK SPU Nitra)
  4. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
  5. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
  6. kolo: Lukáš Hoferica (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
  7. kolo: Martin Bílik (BK Inter Incheba Bratislava)
  8. kolo: Róbert Bečárik (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
  9. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
  10. kolo: Martin Bílik (BK Inter Incheba Bratislava)
  11. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
  12. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
  14. kolo: Róbert Bečárik (VŠEMvs Karlovka Bratislava)

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%