Hviezdou 6. kola SBL T. J. Bannister

Autor: Michal Múcska Foto: Gábor Tóth

Bannister (Foto: Gábor Tóth)

Spomedzi stredajších zápasov bol jednoznačným šlágrom duel dovtedy neporazených Levíc a Komárna. Bol to zároveň súboj dvoch z najlepších strelcov ligy, T. J. Bannistera a Luku Igrutinoviča. Aj keď srbský legionár zaznamenal o bod viac ako jeho konkurent, na výhru to „levom“ ani zďaleka nestačilo a z Komárna odcestovali pokorení vysoko – 71:107. Preto sa „Hviezdou kola“ stáva rozohrávač T. J. Bannister.

„Hviezdou kola“ T. J. Bannister

Komárňanskému rozohrávačovi sa na piedestáli „Hviezdy kola“ pravdepodobne zapáčilo, pretože sa naň usadil už druhýkrát po sebe. Samozrejme, urobil všetko pre to, aby jeho tím v šlágri kola dominoval a udržal výhodu domácej pôdy, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Bannister nastrieľal do koša silných Levíc 26 bodov a spoluhráčom desaťkrát asistoval na kôš. Premenil päť trojkových pokusov z dvanástich, pridal štyri zisky a výraznou mierou sa pričinil o neporazenosť Komárna.

„Čiernym koňom kola“ Stan Brown

Spišská Nová Ves sa proti majstrovi z Bratislavy dlho držala a nakoniec prehrala iba o bod 85:86. V napínavom zápase podali dobré výkony viacerí „žlto-čierni“, ale všetkých zatienil legionár obliekajúci modro-biely dres Stan Brown. Američan do koša súpera nastrieľal 26 bodov a vďaka tejto cifre bol najlepším strelcom zápasu. Navyše zhrabol šestnásť doskokov a napriek šiestim stratám mal koeficient efektivity 29 – von najvyšší na palubovke. Uvidíme, či tieto famózne čísla Brown potvrdí aj v najbližšom zápase vo Svite.

„Slovenským hráčom kola“ Lukáš Hoferica

Aj keď sa nováčik z Karlovky trápi a pocit víťazstva absolvoval vo svojej premiérovej sezóne zatiaľ iba raz, sympatický výkon Lukáša Hofericu proti Banskej Bystrici zachraňuje renomé Slovákov v SBL. Takmer v každom ohľade prekonal proti nemu stojaceho reprezentanta Milana Žiaka, keď do koša ŠKP nastrieľal 23 bodov pri úspešnosti streľby 9–15. Doskočil päť lôpt a koeficient efektivity mal spolu so Žiakom najvyšší zo zápasu s hodnotou 22.

Zaujali aj Igrutinovič, Drezga, Marič, Ward, Jackson, Dykstra, Sedmák či Žiak.

Lukovi Igrutinovičovi ocenenie „Hviezda kola“ opäť prekĺzlo pomedzi prsty, keď ani s 27 bodmi a štrnástimi doskokmi nedokázal priviesť Levice ku víťazstvu. V kádri víťaza baníckeho derby Handlovej zažiaril Luka Drezga s osemnástimi bodmi, deviatimi doskokmi a MBK zdolal Prievidzu 72:66. Iba o bod menej nastrieľal Drezgov oponent z BC Igor Marič. Trápiaca sa Nitra má v Justinovi Wardovi a jeho devätnástich bodoch a jedenástich doskokoch aspoň drobnú útechu. Svit pod Zoborom vyhral pohodlne 83:54 aj zásluhou Lakeema Jacksona a jeho devätnástich bodov a desiatich doskokov. Zo „žlto-čiernych“ nás najviac zaujala dvojica Jordan Dykstra – Peter Sedmák, ktorí obaja nastrieľali do koša Novovešťanov 22 bodov a doskočili po štyri lopty. Z víťaznej Banskej Bystrice vyberáme rozohrávača Milana Žiaka, ktorý si pripísal dvadsať bodov, šesť asistencií a jeho ŠKP vyhral v Karlovke 86:79.

„Hviezdy kola“ SBL 2014/2015

 1. kolo: Luka Igrutinovič (Levickí Patrioti)
 2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. Levickí Patrioti
 3. kolo: Luka Igrutinovič (Levickí Patrioti)
 4. kolo: P. J. Alawoya (MBK Rieker Com Therm Komárno)
 5. kolo: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therm Komárno)
 6. kolo: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therm Komárno)

„Čierne kone kola“ SBL 2014/2015

 1. kolo: Lukáš Hoferica (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
 2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. Levickí Patrioti
 3. kolo: Tomáš Osvald (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
 4. kolo: Lukáš Krajňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
 5. kolo: Goran Bulatovič (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
 6. kolo: Stan Brown (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

„Slovenskí hráči kola“ SBL 2014/2015

 1. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
 2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. Levickí Patrioti
 3. kolo: Roman Vido (MBK SPU Nitra)
 4. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
 5. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
 6. kolo: Lukáš Hoferica (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
 


Diskusia