Hviezdou 5. kola SBL T. J. Bannister

Publikované: 20.10.2014 Autor: Michal Múcska Foto: Gábor Tóth

Bannister (Foto: Gábor Tóth)

Legionári naďalej kraľujú Slovenskej basketbalovej lige a ani v dueloch piateho kola tomu nebolo inak. Slováci si ako keby vzali dovolenku a vysoké čísla či ohurujúce štatistiky prenechávajú kolegom zo zahraničia. Jedinou konkurenciou víťaznému T. J. Bannisterovi boli už tradične skvelý Luka Igrutinovič a Goran Bulatovič, ktorý však nedokázal svoj tím dotiahnuť k víťazstvu.

„Hviezdou kola“ T. J. Bannister

Komárno si užíva vlnu neporazenosti a s piatimi víťazstvami tróni na čele tabuľky. Naposledy sa o kvalite „obuvníkov“ presvedčil nováčik z Karlovky, ktorý si zo stánku MBK Rieker Com Therm odniesol zdrvujúcu prehru 61:99. Vo vysokom prídele bodov Komárňanov mal prsty aj americký legionár T. J. Bannister. Do koša súpera nastrieľal 24 bodov, pridal šesť doskokov a získal štyri lopty. V jeho neprospech hovorí až šesť stratených lôpt, ale dominancia Komárna a skvelé štatistiky pomohli rozohrávačovi víťazov k zisku ocenenia „Hviezda kola“.

„Čiernym koňom kola“ Goran Bulatovič

Po prestupe zo žlto-čiernych dresov majstra do skromnejšej Spišskej Novej Vsi ukazuje Goran Bulatovič svoje kvality, ktoré neostali nepovšimnuté ani v našej redakcii. Už druhý zápas v tejto sezóne prekročil hranicu dvadsiatich bodov, keď si ich proti Leviciam pripísal 25. Okrem toho, že bol najlepším strelcom zápasu, prihral aj na štyri koše a získal skvelých sedem faulov. Úspešnosť spoza trojkového oblúku mal 66,6%, keď premenil štyri zo šiestich pokusov. Uvidíme, či do konca sezóny Inter neoľutuje, že dovolil čiernohorskému rozohrávačovi odísť. Bulatovič je tretím hráčom „bielo-modrých“ po sebe, ktorý sa stal „Čiernym koňom kola“.

„Slovenským hráčom kola“ Milan Žiak

Ako sme spomínali v úvode, Slováci podali v piatom kole SBL slabšie výkony a iba pár výkonov našich rodákov stálo za zmienku. Jedným z nich bol Milan Žiak, ktorý napriek prehre Banskobystričanov v Prievidzi 81:105 zaznamenal osemnásť bodov a bol druhým najlepším strelcom svojho tímu. Pridal sedem asistencií a nadpolovičnú úspešnosť streľby z poľa a rovnako ako v minulom kole získava ocenenie „Slovenského hráča kola“.

Zaujali aj Jefferson, Charles Munks, Jackson, Igrutinovič, Starosta či Vido

Dominantný výkon Prievidze na domácej palubovke a výhru 105:81 nad Banskobystričanmi iba podčiarkuje dobrý výkon Coreyho Jeffersona, ktorý do koša „policajtov“ nastrieľal šestnásť bodov a na ďalších deväť košov priamo prihral. Najlepším strelcom z ŠKP bol Louis Charles Munks s 24 bodmi, ale iba dvoma doskokmi a jednou asistenciou. Za Svit hral najvýraznejšie Lakeem Jackson s osemnástimi bodmi a siedmimi doskokmi. Stálica v rubrike „Hviezda kola“ Luka Igrutinovič nezaváhal ani v piatom kole a pomohol Leviciam k víťazstvu 93:73 nad Spišskou 21 bodmi a desiatimi doskokmi. Majster z Bratislavy zvíťazil nad Nitrou hladko 109:54 a český legionár v drese Interu Ondřej Starosta sa o to pričinil sedemnástimi bodmi a jedenástimi doskokmi. Za Nitru najviac vyčnieval Roman Vido, ktorému v štatistikách svietilo na konci duelu osemnásť bodov a deväť doskokov.

„Hviezdy kola“ SBL 2014/2015

 1. kolo: Luka Igrutinovič (Levickí Patrioti)
 2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. Levickí Patrioti
 3. kolo: Luka Igrutinovič (Levickí Patrioti)
 4. kolo: P. J. Alawoya (MBK Rieker Com Therm Komárno)
 5. kolo: T. J. Bannister (MBK Rieker Com Therm Komárno)

„Čierne kone kola“ SBL 2014/2015

 1. kolo: Lukáš Hoferica (VŠEMvs Karlovka Bratislava)
 2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. Levickí Patrioti
 3. kolo: Tomáš Osvald (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
 4. kolo: Lukáš Krajňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
 5. kolo: Goran Bulatovič (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

„Slovenskí hráči kola“ SBL 2014/2015

 1. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)
 2. kolo: vyhlásime po 9.12., keď je na programe dohrávka Banská Bystrica vs. Levickí Patrioti
 3. kolo: Roman Vido (MBK SPU Nitra)
 4. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
 5. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
 


Diskusia