Hviezdou 3. kola SBL Luka Igrutinovič

Publikované: 13.10.2014 Autor: Michal Múcska

levice (Foto: Ladislav Kuštek, fotomagma.sk)

Sezóna sa pomaly, ale isto rozbieha a my vám prinášame ocenenia hráčov, ktorí sa v treťom kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy presadili najvýraznejšie. Hviezdy druhého kola SBL budú vyhodnotené po dohrávanom zápase medzi ŠKP Banská Bystrica a BK Levickí Patrioti, ktorý sa odohrá 9. decembra 2014.

„Hviezdou kola“ Luka Igrutinovič

V Leviciach svitá na lepšie časy a strieľajúci rozohrávač Luka Igrutinovič má na tom značné zásluhy. Už druhý zápas po sebe zaznamenal výkon, ktorý ho katapultoval do pozície „Hráča kola“. Na domácej palubovke víťazstvom nad Handlovou 93:76 Patrioti potvrdili, že túto sezónu majú vyššie ambície ako iba dostať sa do play-off. Srbský legionár nasúkal do koša súpera 25 bodov pri skvelej úspešnosti z poľa 7–11 a doskočil neuveriteľných 18 lôpt. Toto monštruózne double-double podčiarkol šiestimi asistenciami a hodnotením plus 42. Luka si od nás odnáša už druhé ocenenie „Hráča kola“ a my budeme aj naďalej sledovať výkony tohto 22-ročného rodáka z Kragujevača.

„Čiernym koňom kola“ Tomáš Osvald

Na palubovke strávil Tomáš Osvald iba osem minút, no stihol urobiť všetko pre to, aby si na konto pripísal ocenenie „Čierny kôň kola“. Prvých dvanásť bodov z pätnástich nastrieľal do koša súpera v priebehu necelých piatich minút. Odštartoval tak cestu Spišskej Novej Vsi za víťazstvom 83:69 nad Karlovkou. Osvald mal úspešnosť streľby 5–6 a premenil dva pokusy spoza trojkovej čiary z troch. Aj napriek štyrom faulom bol dôležitým faktorom svojho tímu a odnáša si ocenenie „Čierny kôň kola“.

Slovenským hráčom kola Roman Vido

Najlepším strelcom tretieho kola bol rodák z Handlovej obliekajúci dres Nitry. Vido nastrieľal do koša súpera famóznych 32 bodov, teda takmer polovicu bodového konta celého tímu spod Zobora. Zverenci trénera Ľubomíra Urbana síce podľahli Komárnu vysoko 70:94, ale výkon 27-ročného pivota stojí za vyzdvihnutie. Premenil trinásť pokusov z osemnástich, doskočil desať lôpt a pridal aj päť ziskov. So štatistikami, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani hráči NBA, si odnáša ocenenie Slovenského hráča kola.

Zaujali aj Sedmák, Jakcson, Klarič, Jurčevič, Stanojevič a Jankovič

V Bratislave privítal úradujúci majster hostí z Banskej Bystrice. „Žlto-čierni“ obhájili domácu pôdu a vyhrali hladko 95:60. Výraznú zásluhu na tom mal aj Peter Sedmák, ktorý do koša súpera nastrieľal dvadsať bodov o úspešnosti 9–11 z poľa. Lakeem Jackson síce Svit k víťazstvu doma nepriviedol, keďže Iskra podľahla Prievidzi 69:83, ale šestnástimi bodmi a dvanástimi doskokmi nepochybne zaujal. Z výhry sa radoval Dražen Klarič z BC Prievidza s 21 bodmi a ôsmimi doskokmi. Eddi Jurjevič z Levíc sekundoval skvelému Igrutinovičovi a na konto si pripísal dvadsať bodov. Boris Stanojevič z MBK Handlová dosiahol proti Patriotom bilanciu 22 bodov a šesť doskokov. Víťazné Komárno malo oporu v legionárovi Sašovi Jankovičovi, ktorý Nitranom nasúkal 25 bodov a pridal osem doskokov.

 


Diskusia