Hviezdou 1. kola SBL Luka Igrutinovič

Publikované: 06.10.2014 Autor: Martin Galajda

Internetová stránka Basket.sk vám aj v priebehu tohto ročníka najvyššej domácej súťaže basketbalistov (SBL) bude prinášať po odohraní každého kola najväčšie hviezdy uplynulého hracieho dňa. Rovnako ako v minulom ročníku spoznáme najlepšieho hráča kola – „Hviezdu kola“ a najväčšie prekvapenie kola – „Čierneho koňa kola“. Pokračujeme aj v hľadaní „Najlepšieho slovenského hráča kola“, čím chceme opäť podporiť hľadanie slovenských hviezd SBL.

„Hviezdou kola“ Luka Igrutinovič
Najlepším hráčom úvodného kola SBL sa spomedzi viacerých vyrovnaných kandidátov stal srbský rozohrávač Levických Patriotov Luka Igrutinovič. Dvadsaťdvaročný rodák z Kragujevacu bol jedným z kľúčových hráčov pri nečakanom víťazstve Levičanov nad vicemajstrom z Prievidze (65:64). Bez štyroch minút odohral celý zápas a na svojom konte mal 23 bodov, 12 doskokov a 3 asistencie. Z dvanástich striel z poľa premenil sedem, čo je takmer na úrovni šesťdesiat percent. Na osem premenených trestných hodov potreboval jedenásť pokusov. V rozhodujúcej záverečnej štvrtine (24:21) nezišiel z palubovky a zaznamenal 8 bodov, 3 doskoky a rovnaký počet asistencií.

„Čiernym koňom kola“ Lukáš Hoferica
Prekvapením kola je podľa redakcie Basket.sk opora nováčika z Karlovky Lukáš Hoferica. Dvojmetrový pivot VŠEMvs odohral pri víťazstve na ihrisku Nitry (76:71) tri štvrtiny zápasu a na svoje konto si pripísal 14 bodov a 9 doskokov. Pre bývalého mládežníckeho reprezentanta to je po troch rokoch viac ako solídny návrat do niekdajšej extraligy.

„Slovenským hráčom kola“ Peter Sedmák
Najlepším slovenským hráčom kola sa stal Peter Sedmák. Pivot majstrovského Interu sa uchádzal aj o honor pre hráča kola. Odchovanec Svitu doviedol Bratislavčanov k víťazstvu proti Svitu (98:92). Za 33 minút na palubovke zaznamenal 19 bodov, 5 doskokov a 4 asistencie. Z poľa mal streľbu 6/9, z trestných hodov 6/7.

Zaujali Lakič, Bulatovič, Drezga, Bannister a Coley
Počas víkendu zaujali aj ďalší hráči. V súboji Nitry proti Karlovke viedol domácich najmä Nikola Lakič, ktorý dal 21 bodov a pridal 5 asistencií. Domácim však ani to nestačilo. V zápase Spišská Nová Ves – Handlová (76:95) boli lídrami svojich mužstiev Čiernohorec Goran Bulatovič a Chorvát Luka Drezga. Domáci rozohrávač dal 21 bodov a pridal 9 asistencií. Hosťujúci krídelník odohral kompletných 40 minút, počas ktorých stihol 27 bodov, 7 doskokov, 3 asistencie a 3 zisky. Komárno doviedol k víťazstvu proti Banskej Bystrici (91:75) T.J. Bannister, autor 24 bodov a 8 asistencií. Na svojom konte mal však aj 6 strát. Pri už spomenutej prehre Svitu na bratislavských Pasienkoch žiaril v drese hostí najmä Dave Coley – 28 bodov (11/18 z poľa) a 7 doskokov.

„Hviezdy kola“ SBL 2014/2015
1. kolo: Luka Igrutinovič (Levickí Patrioti)

„Čierne kone kola“ SBL 2014/2015
1. kolo: Lukáš Hoferica (VŠEMvs Karlovka Bratislava)

„Slovenskí hráči kola“ SBL 2014/2015
1. kolo: Peter Sedmák (BK Inter Incheba Bratislava)

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%