Hejková, Kováčik alebo Svitek Trénerom roka SR

Publikované: 01.10.2014 Autor: Róbert Buček

Hviezdy BASKET.sk 2013/2014 (Foto: Basket.sk)

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tentoraz vám v lete po skončení klubovej sezóny prinášame výročnú anketu Hviezdy BASKET.sk. Spoločne spoznáme mená najlepších hráčov, hráčok a trénerov uplynulého ročníka. O držiteľoch jednotlivých trofejí rozhodne spojené hlasovanie našej redakcie a fanúšikov.

Natália Hejková, Maroš Kováčik a Štefan Svitek zabojujú o trofej v kategórii „Tréner roka SR“. Hlasovanie sme už spustili na našej facebookovej stránke. Obhajcom prvenstva je Štefan Svitek, ktorý triumfoval vlani aj predvlani. Predtým, v premiérovom ročníku tejto kategórie uspela Natália Hejková.

Žilinská rodáčka, slovenská trénerská legenda Hejková získala v máji český majstrovský titul s tímom USK Praha, ktorý vo finále jednoznačne – 3:0 na zápasy – zdolal konkurenčné Brno a vybojoval pre metropolu Českej republiky štvrtý primát za sebou. Hejková doviedla Pražanky aj do Final Eight prestížnej Euroligy, kde jej zverenky zostali tesne pred semifinálovými bránami. Reprezentačný tréner Kováčik má za sebou ďalší vydarený ročník v Good Angels Košice. S „východniarkami“ bral zlato v slovenskej extralige, Slovenskom pohári aj nadnárodnej Middle European League (MEL). Košičanky si zahrali aj play-off Euroligy, v ňom nestačili na nenávidený francúzsky Bourges. Kováčik potom v lete úspešne pôsobil pri národnom tíme žien, ktorý doviedol na majstrovstvá Európy 2015, keď Slovenky vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu. Poľské družstvo Wisla Krakov pod vedením kouča Sviteka triumfovalo v najvyššej domácej súťaži. V Eurolige Krakovčanky – rovnako ako Good Angels – vypadli v play-off, keď nestačili na ruský celok Nadežda Orenburg.

Uzávierka hlasovania pre danú kategóriu je v piatok o 18.00 h.

HVIEZDY BASKET.sk 2013/2014 – nominácie na trofej „Tréner roka SR“
HLASUJ
Natália Hejková (USK Praha – ČR)
Maroš Kováčik (Good Angels Košice, Slovensko ženy)
Štefan Svitek (Wisla Krakov – Poľ.)

Prehľad laureátov z minulosti:
2012/2013: Štefan Svitek (Ružomberok)
2011/2012: Štefan Svitek (Good Angels)
2010/2011: Natália Hejková (Ros Casares Valencia)

 


Diskusia